Astronomia Amatorska - astro4u.net

Pełna wersja: The AAVSO Manual for Visual Observing of Variable Stars - wersja PL
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Miło mi poinformować, że powstała nowa polska wersja "The AAVSO Manual for Visual Observing of Variable Stars" i jest już dostępna na stronie AAVSO pod linkiem:
https://www.aavso.org/visual-observing-manual-polish
lub
http://proxima.org.pl/index.php/obserwac...znik-aavso
Jednocześnie, w imieniu Zespołu Proximy oraz naszych współpracowników ze strony AAVSO (otrzymaliśmy od strony amerykańskiej duże słowa uznania i wdzięczności) chciałbym złożyć ogromne podziękowania dla osób, które poświęciły swój czas i włożyły dużą pracę w tłumaczenie tego podręcznika. Osobami tymi są: Ariel Majcher, Bogdan Kubiak, Marcin Biskupski, Michał Kwieciak i Piotr Guzik.

Z mojej strony również dziękuję Maciejowi Nowaczykowi, który podjął się koordynowania prac zespołu i składu podręcznika.
Wielkie dzięki!
Chciałbym zapewnić, że nie spoczywamy na laurach, lecz przystępujemy do prac nad pierwszymi polskimi wydaniami podręczników dla obserwacji CCD oraz DSLR. Smile
Pozdrawiam

Krzysztof Kida
Brawo - super informacja. Mam nadzieję że pomoże to propagować obserwacje gwiazd zmiennych i pojawi się nowe pokolenie obserwatorów. Choć chyba coraz mniej tych wizualnych.
To zakrawa na ironię losu i chyba jest to znak naszych czasów. Im łatwiejszy dostęp do sprzętu, podręczników, map, filtrów itp. tym mniejsza ilość obserwatorów Słońca, gwiazd zmiennych itp. Wszyscy focą M42 Smile Oby podręcznik AAVSO przetłumaczony przez naszych kolegów zainspirował kogoś do tych wartościowych w końcu obserwacji.