Astronomia Amatorska - astro4u.net

Pełna wersja: Nagrywanie Sondy 2 (i nie tylko)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
(22.03.16, 07:07)maxbit napisał(a): [ -> ]Ja później próbowałem że strony VOD strumień ale poddałem się programy (a raczej nakładki) wykrywały dziesiątki jak nie setki plików i zgrywanie tego jest...
Fajnie by było jakoś to opanować tam jest materiał 1080p Smile

Można nagrać z VOD, ale nie wiem czy TVP chce (i czy ja chcę), aby ta wiedza była powszechna. Bo zmienią i już się nie da... A przecież to program robiony za nasze pieniądze i w dodatku prawo zezwala na nagrywanie audycji telewizyjnych. A i warto wiedzieć, że materiały już rozpowszechnione podlegają innej, mniejszej ochronie.

"Art. 23. 1. Bez zezwolenia twórcy wolno nieodpłatnie korzystać z już rozpowszechnionego utworu w zakresie własnego użytku osobistego. (...)
2. Zakres własnego użytku osobistego obejmuje korzystanie z pojedynczych egzemplarzy utworów przez krąg osób pozostających w związku osobistym, w szczególności pokrewieństwa, powinowactwa lub stosunku towarzyskiego."

Także wyślę Ci PW, jak to zrobić, tyle że trochę później. Smile
(22.03.16, 07:07)maxbit napisał(a): [ -> ]Fajnie by było jakoś to opanować tam jest materiał 1080p Smile
Da się, ja to nawet z żadnego skryptu nie korzystam...  Czysty Vivaldi albo Chrome...
Poza tym i tak nagrywam ;p
(22.03.16, 07:07)maxbit napisał(a): [ -> ]Tak zapytam ktoś to zgrywał ?
Fajnie by było jakoś to opanować tam jest materiał 1080p Smile

Wersja SD jest całkiem przyzwoita i leży już na chomiku... Jak chcesz mieć u siebie to daj jakiś adres, gdzie Ci to można wrzucić...
Co do wersji HD to zajmuje strasznie dużo miejsca w stosunku do SD, ale nie widzę problemu jeśli masz miejsce Wink Każdy odcinek to ok. 1,5 GB (podczas gdy SD tylko 0,25 - 0,3 GB) więc jakieś 6x więcej... Wink Tyle że mi komp "tnie" przy tej rozdzielczości...
(22.03.16, 08:33)Piotr napisał(a): [ -> ]Każdy odcinek to ok. 1,5 GB (podczas gdy SD tylko 0,25 - 0,3 GB) więc jakieś 6x więcej... Wink Tyle że mi komp "tnie" przy tej rozdzielczości...

Hm, właśnie zauważyłem jedną rzecz. Na VOD materiały (pewnie wszystkie - bo nawet najsłabsza jakość) mają 50 klatek na sekundę - więc dlatego wersja 1080p ci tnie - nie dosyć że jest "p" to jeszcze 2x więcej klatek. Pewnie im player szarpał (na stronie lub plugin w telewizorach) i to się okazało rozwiązaniem problemu...

Niestety nie ma się z czego cieszyć - te materiały nie mają 50 "prawdziwych" klatek, one po prostu są zdublowane.

Jakby nie było .ChangeFPS(50000,2000)
(22.03.16, 09:56)bmpte napisał(a): [ -> ]Hm, właśnie zauważyłem jedną rzecz. Na VOD materiały (pewnie wszystkie - bo nawet najsłabsza jakość) mają 50 klatek na sekundę - więc dlatego wersja 1080p ci tnie - nie dosyć że jest "p" to jeszcze 2x więcej klatek. Pewnie im player szarpał (na stronie lub plugin w telewizorach) i to się okazało rozwiązaniem problemu...

Całkiem możliwe, nie sprawdzałem... ale jakby co, to wszystko już leży na chomiku w osobnych folderach SD i HD
No dobra, najwyżej moderator za jakiś czas skasuje...
Chrome:
- puszczamy video
- czekamy aż miną reklamy (jeśli ktoś je ma)
- w którymś miejscu strony (nie na pliku video) prawy myszki i wybieramy "Zbadaj" lub wciskamy Ctrl+Shift+I ("i")
- przechodzimy do zakładki Network, klikamy na któryś element zaczynający się od "Fragments(video="
- otworzy nam się pod-okienko z zakładkami - pierwsza to "Headers", na samej górze mamy sekcję "General" i w niej "Request URL"
- kopiujemy prawie cały url do postaci na przykład "http://188.47.218.2/token/video/vod/24241235/20160321/4567732223/0ff7ff59-123d-4415-6b78-abb4d4e2f5a7/video.ism" i wklejamy je w pasek adresu przeglądarki, nie wciskamy enter ...
- nie wciskamy ENTER, tylko zmieniamy "video.jsm" na np. "video-9.mp4" i teraz enter
- powinno się albo pokazać okienko do zapisu albo zacząć odtwarzać odcinek
- jeśli się odtwarza, prawy myszki na video i "Zapisz film video (Ctrl+S)"
- można zamknąć okienko z grającym video, plik się ściąga i zapisuje w tle (tylko nie zamykać przeglądarki całkiem).

Numerek przy "video" mówi o jakości:
1 = brak streamu
2 = 398x224 ~600 kbps, wynikowy plik ~120 mb
3 = 480x270 ~800 kbps, wynikowy plik ~150 mb
4 = 640x360 ~1250 kbps (coś jak Video CD lub stare "scenowe" .avi z odcinkiem serialu), wynikowy plik ~220 mb
5 = 800x450 ~1750 kbps, wynikowy plik ~300 mb
6 = 960x540 ~2000 kbps, wynikowy plik ~500 mb
7 = 1280x720 ~5400 kbps (5.4 mbps, HDTV), wynikowy plik ~900 mb
8 = brak streamu
9 = 1920x1080p ~9100 kbps (9.1 mbps, FullHD), wynikowy plik ~1.5 gb

Generalnie "telewizyjnymi" formatami są tylko 7 i 9. Nie polecam nic słabszego niż 6.
I wydaje się skomplikowane, ale to na prawdę jest proste.

Reverse engineering to nie piractwo Wink
O bardzo ładnie Smile
A dlaczego ktoś to miał by to kasować, a w życiu (no ja ci moge przyznać plusa Smile za tego minusa ) (ŻARCIK)
@maxbit - miałem ci napisać jak pobrać materiały z VOD, ale już nie muszę, bo dokładnie to samo chciałem napisać co aniol w poście #6. Działa bardzo dobrze, proste, wystarczy jedno kliknięcie, potem zapisz jako i już.

PS. Wydzieliłem posty traktujące o nagrywaniu Sondy 2 do osobnego wątku, bo w ogólnym szybko znikną na kolejnych podstronach, a poza tym to temat trochę poza Sondą.
(22.03.16, 22:24)Radek68 napisał(a): [ -> ]@maxbit - miałem ci napisać jak pobrać materiały z VOD, ale już nie muszę, bo dokładnie to samo chciałem napisać co aniol w poście #357. Działa bardzo dobrze, proste, wystarczy jedno kliknięcie, potem zapisz jako i już.

PS. Wydzieliłem posty traktujące o nagrywaniu Sondy 2 do osobnego wątku, bo w ogólnym szybko znikną na kolejnych podstronach, a poza tym to temat trochę poza Sondą.

No i bardzo dobrze... Wink
Marcin na priv też dostał ode mnie instrukcję do skryptów, więc ma już komplet i sobie poradzi.
Nie chcemy jednak zbytnio rozpowszechniać tych sposobów na zgrywanie VOD, bo jak TVP stwierdzi że ludziska przesadzają to zmienią sposób zapisu, wymyślą jakiś DRM czy jeszcze coś innego i będziemy w d...
Stron: 1 2