Astronomia Amatorska - astro4u.net

Pełna wersja: P 211 Hill
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,
Po dwóch nieudanych próbach "złapania" P 211 Hill przez SW ED80 (f/6,25) musiałem wytaszczyć SW Quattro (f/4) i jest [Obrazek: smile.png] (dłużej niż 5 minut z miasta nie mogę naświetlać bo mam LP).
EQ6, SW Quattro 8", Atik 314 L+, 12 x 5 min, Leszno, 2016.02.03. Według CdC kometa miała 16,9 m. 
Poskładane na kometę [Obrazek: smile.png] i na gwiazdki. W prawym górnym narożniku załapało się coś jeszcze, ale nie wiem co, no i galaktyka 14,48 m.
Bardzo lubię takie rodzynki. Mało osób na forach wyłapuje takie słabe obiekty czy to komety, czy DS.
Witam, teraz dopiero zauważyłem ten wątek. Napisałem co prawda na innym forum ale dopiszę i tu, bo tak jak powiedział Alien7101, to jest właśnie taka astronomia jaką i ja lubię - wyłuskiwanie słabych obiektów, gdzieś tam na granicy szumów. Dziesięć dni temu wykonywałem sesję i między innymi rejestrowałem UGC 4099. Kiedy przeglądałem klatki, zwróciłem uwagę na mglisty obiekt na północny-zachód od galaktyki. Szybko sprawdziłem w bazie Minor Planet Center i okazało się, że jest to właśnie 211P/Hill.
Data: 2016 02 04.961 UT; Czas ekspozycji: 50s; Sprzęt: 0.25m f/4 newt. Lodestar X2, G-40

[Obrazek: hill.jpg]
50 sekund i jest Smile
250 mm i f/4 ma moc!
Gratuluję odkrycia supernowych.
Dzięki Bartosz. Jeżeli chodzi o sprzęt, to muszę też przyznać, że matryca ICX829 ma swoją czułość.