Astronomia Amatorska - astro4u.net

Pełna wersja: głowica virtuoso i mak 90 mm
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
witam wszystkich.
od 2 tyg walczę z tą maszynką .. czy ktoś ma taką zabawkę ??? pootrzebuje pomocy
pozdrawiam
Paweł
Z czym konkretnie masz problem ? Mam ten zestaw używam go sporadycznie więc może coś doradzę. Opisz problem.
mimo ze ustawiam go tak jak jest opisie, jak widzialem na youtube nie podąza za nieboskłonem tylko stoi w miejscu. i na bateriach i na zasilaniu z sieci.
po podłączeniu do laptopa przez specjalna złączkę i odpaleniu programu cart de ciel program go widzi , jak włączam sledzenie to słychac pykanie silniczka ale obrót jest bardzo bardzo wolny wrecz niedostrzegalny.
jak ustawie na jowisza maka i zaznacze w programie synchronizację  i włacze opcje sledź to tez nic sie nie dzieje, natomiast jak zmienia obiekt to mak sie kieruje w miare prawidłowo - z małym błędem.
zaniosłem go tak gdzie kupiłem ale oni powiedzieli ze u nich działa... hmmm
czy jak to podłącze to virtuoso to bede miał typowe go to? czyli wpisuje nazwę a on mi wyszukuje miejsce? czy to tylko zwykły pilot typu prawo lewo?
Pilot którego pokazałeś jest firmy Meade a chcesz go zapiąć do montażu SW? Niestety to nie zadziała. Musisz nabyć odpowiedni do tego montażu. Napisz też o tym śledzeniu, jak sprawdzasz, że nie śledzi? ustawiasz na obiekt i ucieka on z pola widzenia?
tak ucieka ...ale jak ustawię np w domu i czerony pkt kolimatorka ustawię na jakiś detal to sie nie przemieszcza nawet po godzinie. tak samo przez program cart du ciel. jak ustawie np na jowisza i teleskop i kursor i włacze "sledz" tez nic się nie dzieje .. tzn kursor na ekranie przemieszcza się a mak nie
A blokady pion i poziom są dobrze dokręcone ? Te dwa duże pokrętła ? One muszą być zablokowane by silniczki obracały sprzętem.
tak na maxa .
i po temacie, głowice wymienili mi w sklepie na nową Big Grin
i jest ok ?
Stron: 1 2 3