Astronomia Amatorska - astro4u.net

Pełna wersja: NGC2244 Rozeta
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Po polowaniach na kometę,przestawiłem teleskop na Rozetę. Do czasu kiedy całe niebo pokryło się chmurami,załapałem 2,5 godziny materiału. Trochę mało,ale lepsze to,niż nic. Jest to pierwsz moja fota złożona i obrobiona w Pixie.

80ED,WO III x0.8,ST8300,AZ EQ6GT,Ha-10x900 sek
Moze mi wzrok siada ,ale jakies nieostre mi sie wydaje Patryk?  Tongue
Marvaz - moim zdaniem z granicach błędu statystycznego  8)
Ale zwróć uwagę - zrobił kometę i już mu się znudziła i na 2,5 godziny przestawił teleskop na Rozetę. W Wielkopolsce pogodę mamy limitowaną  Wink zrobienie łącznie godziny graniczy z cudem.
(18.01.15, 13:00)Marvaz link napisał(a): [ -> ]Moze mi wzrok siada ,ale jakies nieostre mi sie wydaje Patryk?  Tongue

Jest ostre. Był dość duży wiatr i kilka klatek jest mocno walniętych co widać po gwiazdach i pewnie to tworzy taki efekt.

Wczoraj dopaliłem jescze trochę materiału i pokazał się kolorek,ale jescze potrzebuję conajmniej jednej nocy,żeby zebrać więcej materiału,bo na razie wychodzi to trochę blade.
To są Patryka kombinacje ze zmniejszaniem gwiazd, fotka wygląda jak przez mgłę którą mam za oknem….
Wersja bicolor