Astronomia Amatorska - astro4u.net

Pełna wersja: 25. rocznica śmierci Andrzej Kurka i Zdzisława Kamińskiego- spotkanie przy SKYPE
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7
Witam
Pojawiam się tu rzadko, ale SONDE mam co dzień w pamięci ...

Jak w temacie, w tym roku będzie już ćwierć wieku jak obu Panów nie ma .... w śród nas.
Nie śmiało... może jakieś spotkanie ? Oczywiście będzie one bez (chyba) żadnych autorów ... ale można by spróbować kogoś zaprosić (a może ktoś nawet czyta)

Temat jest mocno otwarty - wszelkie propozycje mile widziane.

Na razie tyle ....
Może jakieś sympozjum naukowe, powiązane również z tematami Sondy?
Mało realne, niestety. Niestety, gdyż bardzo chętnie bym się jeszcze raz spotkał z ludźmi, dla których SONDA to coś więcej, niż tylko dawny program w TV i wspomnienie. Ale - jak zwykle w takich sytuacjach, problemem jest zgranie terminu dla wszystkich, organizacja i odległość. Pół biedy, jak jest niedaleko i jak ma się samochód, ale w innym przypadku nie jest tak prosto.
Ale będę nasłuchiwał ten wątek,a nuż coś się urodzi.
A może choć rozmowa (konferencja) na Skype w rocznicę?
Sympozjum to chyba ze dużo
Zwykłe spotkanie
Niestety ostatnia osoba która była i chciała się spotkać czyli Pan Tomasz już nie żyją wieć widzę malutkie (brak) zainteresowania.
Troszkę szkoda ....
Niestety większość nas jest porozrzucana po Polsce co utrudnia całą sprawę.
Co do skypa jakis pomysł jest Smile to nie to samo, ale mogło by być Smile
Ja jestem jak najbardziej za spotkaniem Smile Wiadomo że nie każdemu będzie pasować, ale porozmawiać o Sondzie, albo zrobić maraton z kilku odcinków... Wink
hmmmm...
...jeżeli się nie mylę to ostatnie spotkanie w związku z rocznicą śmierci panów KK odbyło się 27 września 2009 roku na cmentarzu w Pyrach. Piękna słoneczna niedziela, 2 dni przed 20. rocznicą. Na spotkaniu były 2 osoby...
Tylko sympozjum i tylko coś profesjonalnego. Bo jeśli to miałoby być typowe spotkanie "przy piwie" obcych sobie osób z tego forum i gadanie o Sondzie, to to jest nieporozumienie. A przeważnie  tak wyglądają wszelkie "zloty forumowiczów" z różnych miejsc Internetu.
Też mi się tak wydaje, po prostu wszystko co mogliśmy powiedzieć, napisaliśmy dawno na forum. Spotkanie polegało by na uczczeniu autorów minutą albo nawet godziną kłopotliwej ciszy  ;D
Marzy mi się żeby to TVP zorganizowało jakiś dzień otwarty powiązany z sympozjum, zaprosić dawnych lektorów, realizatorów, może jakieś kwiatki dla pani Kurek... itp.
TVP już od dawna jest stacją komercyjną, a jedynie tylko z nazwy jest wciąż publiczna i tylko czasami udaje, ze realizuje jakąś misję. Powiedzmy sobie jasno - taka rocznica Sondy w TVP jest nieopłacalna z punktu widzenia ekonomicznego. Nie sądzicie chyba, że jeśli TVP likwiduje np. Wieczorynkę albo Laboratorium to nagle znajdą pieniądze by uczcić Sondę, podczas gdy taki programik obejrzałaby garstka zapaleńców? Możemy sobie marzyć, ale przy obecnej polityce TVP na takie cuda nie ma co liczyć.
Jak co roku będę w Raciborzu ze świeczką i minutą ciszy... nie ważne czy rocznica jest okrągła. Do Warszawy także mogę podjechać Smile
Żadnych jednak sympozjów nie zdzierżę. Tylko w tym roku miałem występy na 4 konferencjach. Wolałbym wspólnie pooglądać kilka
odcinków i powspominać.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7