Astronomia Amatorska - astro4u.net

Pełna wersja: M42 w godzinkę
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Hej,

Przedstawiam fotkę ze zlotu w Zatomiu, zrobioną przy okazji innego obiektu w sobotnią noc. Na m42 jest już trochę poźno, ale ostatnio sfotografowałem ją Canonem kilka lat temu, więc pomyślałem, że warto w końcu spróbować z kamerką Smile

Sprzęt: SBIG ST-2000XM, HEQ5, SV80S
Dane: LRGB 1200:800:800:800 sek, bin 1x1. Tylko godzinka niestety.

[Obrazek: m42_s.jpg]
Po kliknięciu full-res.

Pozdrawiam
No naprawdę dobra robota. Muszę przyznać przeglądając zdjęcia że poprzeczka idzie w górę. Mgławice , komety i coraz ładniejsze i bardziej stylowe Smile
Panie kierownik, zloty powinny być częściej, żebyś częściej zdjęcia robił Smile
super wyszło, aż się chce samemu pracować nad doskonaleniem swoich umiejętności.
Super niebo - super wynik, gratuluję Smile
Świetny przykład tego,co potrafi kamera mono plus ciemne niebo. O umiejętnościach obróbki nie piszę,bo sprawa oczywista w tym przypadku  Wink Jednym słowem-mistrzostwo.
Niesamowite! Wygląda lepiej niż w Stellarium Wink
qbanos, wracając pamięcią nie tak dawno wstecz i patrząc na tą fotkę nie pozostaje tylko stwierdzić, że skok jakościowy jest przeogromny. Fotka klasa Smile
A już moje M42 prawie zaczynało mi się podobać, a teraz znowu nie mogę na tę moją lipę patrzeć.
Czy ktoś widział moje zęby? Nie mogę ich znaleźć pod biurkiem.

SUPER fotka. Gratuluję.
(19.03.13, 09:13)Janusz_Wiland link napisał(a): [ -> ]A już moje M42 prawie zaczynało mi się podobać, a teraz znowu nie mogę na tę moją lipę patrzeć.

Janusz,nie marudź tylko zapodaj Twoją wersję,nie daj się prosić  Wink
Stron: 1 2