Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:

Galeria Astro4u.net

Autor Wątek: Nasadka bino SW  (Przeczytany 1979 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kondzio

• Newbie
  • *
Nasadka bino SW
« dnia: 08/04/2008 16:51 »

W ofercie DO zauważyłem bajecznie tanią nasadkę bino ze stajni Skywatchera:) Czy ktoś z forumowiczów miał to cudo w rękach i może cokolwiek powiedzieć o tym sprzęcie ? Cena zachęcająca tylko czy to się w ogóle nadaję do użytku  ;)

pozdr
Konrad.
6" MCT

kanarkusmaximus

• Gość
Odp: Nasadka bino SW
« Odpowiedź #1 dnia: 08/04/2008 17:20 »

Rzeczywiście - cena coś podejrzana...
Pytanie - co takiego w konstrukcji namieszali, aby osiągnąć taką cenę?

Ciekawe jakie okularki można maksymalnie wsadzić do tej nasadki i delektować się obrazem bez winietowania?

franek

• Jr. Member
  • **
  • Kocham astronomię
Odp: Nasadka bino SW
« Odpowiedź #2 dnia: 10/07/2008 17:25 »

Witam.Nasadkę bino SW miałem w rękach,razem z nasadką WO.Diafragmy w SW nie wyglądały na mniejsze od WO.Więc okulary o ogniskowej 20 do 25 mm nie powinne winietowac.Pokrycia antyodbiciowe w SW były jasny granat,w WO zieleń + fiolet.Barlow 2* (jak podawał Zbignieww w innym wątku),WO 1,6*.SW w komplecie bez okularów,WO okulary 20 mm.Więc do ceny SW dodaj cenę dwóch okularów.Na sprzęcie optycznym nie porównywałem,bo w salonie nie było na to warunków.Ja kupiłem WO,bo na temat obserwacji przez SW nic nie wiadomo.Lepiej żeby WO miała niższą cenę i była bez okularów,bo okulary dokupisz  jakie chcesz.Baader oferuje bez okularów,ale i tak jest drogi.Jeżeli bedziesz kupował,zwróc uwagę żeby regulacja rozstawu oczu nie chodziła za lekko i regulacja przy okularach.Ta SW chodziła za lekko,a WO różnie,zależy jak trafisz.Sprawdzaj warstwy antyodbiciowe,na zewn. i wewn. nasadek.Okulary z kompletu,żeby nie miały bicia i jednakową ostrośc.No i kolimację,ale do tego muszą byc warunki na miejscu.

Teleskop w Astroshop