Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dźwiękowa czołówka SONDY - oryginał odnaleziony!!!
jak dla mnie mocno naciagane jest doszukiwanie sie w temacie z duracella zzynania z sondy. gdyby byl caly temat powtorzony- to ok, mozna snuc wniosek, ze ktos uslyszal, przetworzyl i juz. ale tu jest muzyka -mocno, to fakt- zblizona do malej czesci czolowki sondy.
pamietac tez trzeba, ze czolowka sondy nie jest czysto autorska-zostala zmixowana z roznych utworow (na ktorejs ze stron wymienionych w tym dziale "Program SONDA" sa wymienione te utwory)
Take a look to the sky just before You die...it's the last time he willl... ...zmazując barwy lasom i polom, mknie balon nocy- z knajpy- gondolą... 10x50, 20x70, SW200/1200DobsGoTo, siakieś śkiełki, nasadzacz dwugałkowy CZJ
Odpowiedz
http://www.tk.pl/sonda/czolowki/czolowki.htm

i teraz trzeba tylko przesluchac zrodla, i pewnie okaze sie, ze to tam ten motyw wystepuje...

dzis juz nie mam na to czasu, moze jutro postaram sie znalezc te kawalki i odsluchac...
Take a look to the sky just before You die...it's the last time he willl... ...zmazując barwy lasom i polom, mknie balon nocy- z knajpy- gondolą... 10x50, 20x70, SW200/1200DobsGoTo, siakieś śkiełki, nasadzacz dwugałkowy CZJ
Odpowiedz
(27.09.07, 22:30)gregohr link napisał(a): i teraz trzeba tylko przesluchac zrodla, i pewnie okaze sie, ze to tam ten motyw wystepuje...

dzis juz nie mam na to czasu, moze jutro postaram sie znalezc te kawalki i odsluchac...

Quincy Jonesa, Maliszewskiego i Stockhausena sobie odpuść. Nic tam nie ma ciekawego (brzmiącego jak fragment sygnału "Sondy"). Temat zresztą był wałkowany i tu i na innych forach (muzycznych, oldskulowych, itp). Pozostaje ewentualnie ten "Król Lear" (to chyba z jakiegoś filmu czy przedstawienia) no i ta praktycznie nieosiągalna autorska kompozycja p. Bancer.
A podkład z reklamy Duracella to po prostu symfoniczna (jakby oryginalna) wersja głównego (środkowego) motywu z "Sondy". Wierzę na 90%, że to ta sama kompozycja. A to dlatego, że jest mało prawdopodobne, by przypadkowo wystąpiła zarówno podobna linia melodyczna, jak i podobny podkład rytmiczny. Ta słyszalna w reklamie sekcja rytmiczna występuje przecież także w sygnale "Sondy".
Odpowiedz
zgadza sie- jest mocno zblizona- ale ja mowie o tym, ze ten motyw wlasnie w calosci do sondy byl wziety z ktoregos ze "zrodel"...
Odpowiedz
(28.09.07, 08:33)gregohr link napisał(a): zgadza sie- jest mocno zblizona- ale ja mowie o tym, ze ten motyw wlasnie w calosci do sondy byl wziety z ktoregos ze "zrodel"...
O tym właśnie pisałem wcześniej:
(27.09.07, 22:15)Radek68 link napisał(a): Sam sygnał Sondy też był złożony (ponoć) z różnych źródeł. Może Duracell wykorzystał "to" źródło?
Odpowiedz
(28.09.07, 07:10)kaem3 link napisał(a): [...] ta praktycznie nieosiągalna autorska kompozycja p. Bancer.
hehe
to była CISZA a nie kompozycja.
fragment rozbiegówki na taśmie. Ten biało-czerwony Wink
W tamtych czasach wpisywało się takie rzeczy chyba tylko po to, żeby nieco dorobić jako "współautor".

Hmm. Dlaczego ja jeszcze nie śpię? Przecież jak amen w pacierzu zaśpię na poranne spotkanie.
Rzucam winą w Noc Badaczy... i astronomów z Ostrowlika.
Bo chmury były za duże a zupa za słona. Niech mnie ktoś rano obudziii
Odpowiedz
Nu więc w temacie tej "inspiracji" w utworze Rafała Gorzyckiego - Rafał twierdzi, że to był czysty przypadek i dopiero po jakimś czasie ktoś zwrócił mu uwagę na podobieństwo do czołówki "Sondy". Zatem teoria romatyczna upadła. BTW - dokopaliśmy z Rafałem przeciwnikom 6:1, 6:4, 1:6, 6:1 ;D
Odpowiedz
(06.10.07, 17:41)jch link napisał(a):Nu więc w temacie tej "inspiracji" w utworze Rafała Gorzyckiego - Rafał twierdzi, że to był czysty przypadek i dopiero po jakimś czasie ktoś zwrócił mu uwagę na podobieństwo do czołówki "Sondy". Zatem teoria romatyczna upadła.

Hmm... Kto wie czy podobnie nie jest z muzyką w tle spotu Duracella... A "zwrócenie uwagi" Rafałowi było na tyle skuteczne, że doprowadziło do zmiany tytułu kompozycji. No chyba, że tytuł "Sonda" też powstał przypadkowo (w co już za bardzo nie uwierzę).
Zaraz zaraz, a te głosy w tle utworu Rafała, to czyje są?
Odpowiedz
(06.10.07, 17:41)jch link napisał(a): Nu więc w temacie tej "inspiracji" w utworze Rafała Gorzyckiego - Rafał twierdzi, że to był czysty przypadek i dopiero po jakimś czasie ktoś zwrócił mu uwagę na podobieństwo do czołówki "Sondy". Zatem teoria romatyczna upadła. BTW - dokopaliśmy z Rafałem przeciwnikom 6:1, 6:4, 1:6, 6:1 ;D

(06.10.07, 21:21)kaem3 link napisał(a): Hmm... Kto wie czy podobnie nie jest z muzyk± w tle spotu Duracella... A "zwrócenie uwagi" Rafałowi było na tyle skuteczne, że doprowadziło do zmiany tytułu kompozycji. No chyba, że tytuł "Sonda" też powstał przypadkowo (w co już za bardzo nie uwierzę).
Zaraz zaraz, a te głosy w tle utworu Rafała, to czyje s±?

PYTANIE:

Kto to jest Rafał Gorzycki o którym pisze jch, i o jaką muzykę chodzi?
Bo nie za bardzo wiadomo...
Odpowiedz
(24.01.07, 22:06)peef link napisał(a): Czy nadal nikt nie wie co to za numer ????

I nadal nic?
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości