Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dźwiękowa czołówka SONDY - oryginał odnaleziony!!!
Pani Teresa robiła dźwięk do zmontowanej uprzednio czołówki wizyjnej. To była żelazna zasada. Najpierw obraz, potem dźwięk. Synchronizowała "na licznik, na ucho i na wyczucie". Liternictwo robiło "Studio eksperymentalne TV", używali papierowych plansz. Zdjęcia poklatkowe i montaż.
Uwolnić "Sondę" - otworzyć archiwa TVP
Odpowiedz
Troszkę roboty było Smile

Odpowiedz
(08.12.06, 21:43)tompyc link napisał(a): Pani Teresa robiła dźwięk do zmontowanej uprzednio czołówki wizyjnej. To była żelazna zasada. Najpierw obraz, potem dźwięk. Synchronizowała "na licznik, na ucho i na wyczucie".

Czyli jednak mix... I upada hipoteza wyczytana na forum Studio Nagrań. Przecież niemożliwe jest zsynchronizowanie pojedynczego fragmentu wyjętego z oryginalnej płyty z już istniejącym ruchomym obrazem, bez przemiksowania tej muzyki.
W związku z tym jeszcze jedno pytanie jeśli mogę i jeśli p.Tomek jest w stanie odpowiedzieć: od chwili zlecenia p.Teresie zrobienia sygnału (przekazania jej taśmy filmowej) do zwrotu gotowej czołówki z dźwiękiem (ewentualnie gotowej taśmy audio) - ile minęło czasu? Innymi słowy, ile zajęło p.Teresie zrobienie synchronicznego dźwięku do tej czołówki? Dodajmy: dźwięku, który choć jest miksem, jest praktycznie niemożliwy do rozebrania (czyli rozpoznania i określenia który akord jest z jakiego utworu). I to w czasach, gdy na pierwszy komputer multimedialny trzeba było poczekać jeszcze kilkanaście lat...
Apropos komputerów: wczoraj trochę bawiłem się sygnałem Sondy w stylu cut'n'paste. Może niebawem urodzą się jakiś "wariacje na temat" Smile
Odpowiedz
Nie wiem dokładnie, ale myślę, że 1-2 dni. Powodzenia w eksperymentach.
Odpowiedz
Na razie tylko takie coś: http://www.sendmefile.com/00488637
Błagam nie bijcie. Najsmutniejsze, że nie mam innego pomysłu. To jest jedyny w miarę łatwo edytowalny fragment sygnału.
Odpowiedz
Tymczasem symfoniczna wersja głównego tematu z czołówki "Sondy" bezczelnie lata sobie... w reklamie baterii "Duracell": http://test.redcut.pl/duracell/reklama/new_spot.mpeg
Odpowiedz
Już to złapałem. mam zachowany ten mpg.
Granda w biały dzień.
Odpowiedz
Wysłałem taki komunikat...
Wyłapane w internecie:
Tymczasem symfoniczna wersja głównego tematu z czołówki "Sondy" bezczelnie lata sobie... w reklamie baterii "Duracell": http://test.redcut.pl/duracell/reklama/new_spot.mpeg
Już to złapałem, mam zachowany ten mpg.
Granda w biały dzień.
Firma Duracell powinna wytłumaczyć się z wykorzystania muzycznego motywu z czołówki "SONDY".
Nikt nie pytał o pozwolenie.
W Polsce:
Procter&Gamble Operations Polska Sp. z o.o.
ul. Zabraniecka 20
03-872 Warszawa
* tel: +48 (22) 678 55 44
* fax: +48 (22) 678 86 64
podobno jest przedstawicielstwem.
Spróbujcie znaleźć w Polsce Duracell...
Jakoś się kryją.

Odpowiedz
Całkowicie na temat:

Duracell...
Sondę słychać wyraźnie, choć... niewyraźnie Wink
Sam sygnał Sondy też był złożony (ponoć) z różnych źródeł. Może Duracell wykorzystał "to" źródło?

Kompletny OT:
Jakby ktoś nie używał baterii tej firmy, oto moja opinia:
Duracell, to jedne z najgorszych baterii, jakie miałem okazję używać. Reklama mocna i wszędzie (prasa, TV, inne media), a baterie niestety nie...
Odpowiedz
Mój znajomy kiedyś był przedstawicielem tej firmy.
Zapytam go jutro.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości