Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
www.tk.pl ....
Zastanawiam się, jaka przyszłość czeka te strony. Ich autor nie żyje, na razie są - jak SONDY - takie jak były kiedyś.
Wiem, że są zarchiwizowane (sam mam kopię), ale...

Wiemy jak wygląda obecna (i ostateczna) wersja tej strony - wystarczy wejść na www.tk.pl/sonda
W 2001 roku strona wyglądała TAK (tylko strona główna, linki nie działają - 404)
A jaka czeka ją przyszłość?
Odpowiedz
Whois nie podaje nazwy rejestratora domeny, ale to pewnie był TP. Ostatnio ktoś ją odnawiał w kwietniu br. Serwer chyba stoi na home.pl. Ciekawe czy ktoś ją będzie jeszcze odnawiał?
oko sowy słucha śniegu życie umyka
Odpowiedz
Być może...
Według mnie należałoby zarchiwizować całą stronę www.tk.pl - może ktoś już to zrobił?
Wiem, że strona stoi na serwerze "Pay studio"
Cytat:Strony od 1998 roku utrzymywane są na serwerze PAY Studio, serdecznie dziękuję, tp
Być może będą utrzymywane, gdyż PAY studio to koledzy p. Tomasza z TV.

Odpowiedz
Na wiesc o smierci TP robilem kopie (calosciowa) czesci zwiazanej z SONDA i przeslalem do Piotra. (Kopie mam tez u siebie).
Strona TP chyba jeszcze nie wygasla. Mozna sprobowac ja przejac wykupuja na wlasne nazwisko (jest spora szansa ze sie uda jesli nie bedzie przedluzana).
Jesli sie uda wtedy mozemy ta strone podtrzymywac w stanie nienaruszonym jak dlugo starczy nam sil i funduszy.
Obecnie na stronach rejestratorow nie potrafia powiedziec czy moga ja sprzedac...
Mozna by tez zapytac PAY Studio...

Ciekawi mnie kim jest ow tajemniczy abonent... ktory prezdluzyl domene (w kwietniu 2009)?

Whois podaje:

DOMAIN:              tk.pl
registrant's handle: hmns498806 (CORPORATE)
nameservers:         dns.tpsa.pl. [194.204.159.1]
                     casper.pay.com.pl. [83.16.72.26]
created:             1998.04.22 13:00:00
last modified:       2009.04.13 17:03:30
option created       2008.01.31 17:32:13

ABONENT:
firma:  KASAT Sylwester Kołodyński
ulica: ul.Kozielska 53
miasto: 48-303 Nysa
ostatnia modyfikacja: 2009.04.13

REGISTRAR: Home.pl Sp. J.
pl. Rodla 9
70-419 Szczecin
Polska/Poland
+48.914325555
+48.801445555
info@home.pl

Odpowiedz
(14.09.09, 13:24)ers link napisał(a): Ciekawi mnie kim jest ow tajemniczy abonent... ktory prezdluzyl domene (w kwietniu 2009)?

ABONENT:
firma:  KASAT Sylwester Kołodyński
ulica: ul.Kozielska 53
miasto: 48-303 Nysa
ostatnia modyfikacja: 2009.04.13

To faktycznie ciekawa sprawa... Hmmm??
Odpowiedz
Na stronie głównej uwagę przykuwa umieszczony centralnie napis:

"Niebawem strony te poddane zostaną niewielkim zmianom.
Zrazu nie będą one zauważalne, ale z czasem dokonam sporych modyfikacji. Wszystkich życzliwych, ale też niewielu przeciwników, tylko wstępnie rozpoznanych, proszę o pewną cierpliwość."

Pan Tomasz - jak widać miał plany w stosunku co do tej strony.

Strona w całości wygląda teraz tak:

[Obrazek: telekomputer2008-k.jpg]

Jeszcze niedawno (2007) wyglądała tak:

[Obrazek: telekomputer2007k.jpg]

Przy okazji znalazłem jeszcze takie coś!!! :

[Obrazek: tp3.jpg]

oraz

[Obrazek: tp1.jpg]

Tu z kolei przykuwa uwagę wpis:

[Obrazek: tp4.jpg]

Warto też zwrócić uwagę na mail, jaki wyświetla się pod "Tomasz Pyć"

tomasz.kolski@gmail.pl

Pytanie, czy to szablon, który ktoś wykorzystał, ale jeszcze nie zdążył zmienić wpisu [tt]Tomasz Pyć[/tt], czy może odwrotnie: ktoś zrobił szablon, a p. Tomasz go przerabiał.

Tak czy inaczej - kto to jest Tomasz Kolski?

Odpowiedz
Niestety nie dopatrzylem sie maila Tomasza Kolskiego na podanej stronie... Czyzby juz byla zmiana?

Wyglada, ze ktos przejal strone i na bazie tego co bylo chce dalej zaczac dzialac.
Tylko czy to jest ktos dzialajacy w porozumieniu z rodzina TP? Albo moze nawet na jego zlecenie?
Moze trzeba by bylo napisac i zapytac o co chodzi...?
Odpowiedz
Jako ze nie moge edytowac postow pisze nastepny...
Piotr kiedys o tym czlowieku pisal...

(03.12.08, 10:09)Piotr link napisał(a): Przeglądając stronę p. Tomasza doszedłem do wniosku że część serwisu tk.pl prowadzi pan Tomasz Kolski. Myślę że warto napisać do niego: tomasz.kolski@gmail.com i spytać co dalej ze stroną p. Tomasza...
Piotr
Odpowiedz
Zgadza się, któryś link prowadził na ten adres. Niepokoi mnie natomiast fakt wstawiania tam reklam. Myślę że nie jest to najwłaściwszy kierunek zmian. Ktoś chce zarobić na dużej popularności strony. Sad

--
Piotr
Odpowiedz
Kilka słów wyjaśnienia.

"Reklama", a raczej miejsce na nią, pojawiła się na stronie jeszcze za życia p. Tomasza. To jego pomysł.
Jesli chodzi o mail (tomasz.kolski@gmail.pl), to on tam jest, ale nie wyświetla się tak jak go na obrazku pokazałem - po prostu jest to "mailto" po najechaniu kursorem na Tomasz Pyć, a wyswietla się [tt]wyś do nadawcy[/tt] . Jak ktoś nie ma włączonego paska statusu w przeglądarce to wystarczy kiknąć.
http://www.gazeta.tk.pl/szablon.htm

Strona też od czasu śmierci p. tomasza NIE została zmieniona.

I jeszcze - wpis
"Niebawem strony te poddane zostaną niewielkim zmianom.
Zrazu nie będą one zauważalne, ale z czasem dokonam sporych modyfikacji. Wszystkich życzliwych, ale też niewielu przeciwników, tylko wstępnie rozpoznanych, proszę o pewną cierpliwość."

jest autorstwa p. Tomasza...
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości