Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Portal SONDY (w trakcie tworzenia)
(11.10.09, 19:17)Alferek link napisał(a): O stronie na razie wiedzą wyłącznie przeglądający to forum. Nadałem równorzędne uprawnienia 4 osobom, włącznie z wgraniem nowej templatki.

Na razie pomyślmy nad menu. Ja to widzę na roboczo tak:
Menu główneConfusedtrona początkowa, kontakt do redakcji strony, link do forum
Zespół sondy: 4 pozycje z autorami głównymi, piąta pozycja - pozostałe osoby tworzące program.
Historia/Archiwum: tu strona p. Tomasza
Odcinki: Spis wszystkich odcinków (wg Wikipedii), Opis odcinków ocalałych (wg p2p, tu chciałbym aby każdy odcinek miał swój dokładny opis, poparty screenami - to byłoby siła całej tej strony, obok kopii strony p. Tomasza)
Nasze akcje i petycje:Uwolnić Sondę, poszukujemy żyjących twórców i inne

Dodal bym na 1 miejscu pozycje o samym programie...
Odpowiedz
Pierwsza moja cegiełka dołożona - favicon z logiem Sondy się już wyświetla. Teraz czas na kilka uwag do dyskusji:

Odnośnie wystroju - obecny szablon robi wrażenie grobowca z końca lat dziewięćdziesiątych. Powinniśmy przyjąć coś lżejszego i bardziej na czasie. Warto w motyw graficzny wpleść elementy z programu, tak jak to uczyniono na stronie www.zmiennicy.com.

Co do menu, to proponuję odniesienia do następujących sekcji/kategorii joomlowych:

- O programie (informacje ogólne);
- Odcinki (szczegółowe opisy odcinków, im bardziej odcinek dostępny, tym bardziej szczegółowo ;-), każdy odcinek powinien być odrębnym artykułem, przygotowanym wg ustalonego szablonu);
- Autorzy (sylwetki autorów);
- Forum (odnośnik do forum);
- Pisali o Sondzie (artykuły prasowe o programie);
- Muzyka (informacje o ścieżce dźwiękowej audycji);
- Ciekawostki (różne rzeczy);
- Galeria (zdjęcia);
- Stowarzyszenie Miłośników Sondy (a czemu nie?)
Moja szwagierka pracuje w sądzie, ale Kurka i Kamińskiego nie zna.
Odpowiedz
Co do banera na górze: Większości dawnych telewidzów Sonda kojarzy się z tą sekwencją przelatującej sondy. Aha i jeszcze z tymi ludzikami z Voyagera. A nie ze znaczkiem yin-yang, ponieważ on pojawiał się dopiero na końcu programu. Rozmawiałam kiedyś o tym z kolegami z uczelni i tak mówili, że im się kojarzy.

Proponuję wykorzystać te śliczne projekty, które już sami zrobiliśmy. Np. ten:
http://astro4u.net/yabbse/gallery/2100_1..._47_17.jpg
albo ten:
http://astro4u.net/yabbse/gallery/2056_0..._27_09.jpg
Odpowiedz
Dwa słowa - lżejszy motyw.
Odpowiedz
Co do wyboru szablonu graficznego, w każdym razie BŁAGAM!!!
Jeśli webmasterzy z jakichkolwiek powodów nie są w stanie sami zrobić grafiki, która czytelnością i estetyką przewyższa popularne szablony Joomli, to niech użyją któregoś z tych gotowców i tylko podmienią baner!

Naprawdę, nie ma sensu wynajdywać koła na nowo.

Przykłady popularnych gotowców, które są estetyczne i czytelne:
http://www.siteground.com/joomla-hosting...htm?page=1
Odpowiedz
(12.10.09, 11:08)tom ash link napisał(a): Może warto odłożyć wysłanie listu do momentu kiedy zacznie już funkcjonować nasza nowa strona? Wtedy pokażemy, że (...) nie jesteśmy ludźmi przypadkowymi

To koniecznie po zmianie szablonu graficznego!!! Obecny wygląda, jakbyśmy byli BARDZO przypadkowymi ludźmi.  Sad
Odpowiedz
Aniu, z całym szacunkiem, ale poczytaj, co napisałem o szablonie, a nie po raz kolejny go krytykuj. W tej chwili są 4 osoby, które mają uprawnienia aby go zmienić w dowolnym czasie. Strony na razie NIE MA, jest na razie szkielet.
Teleskop TAŁ1 - Mizar, lornetka Tento 10x50, Nikon 7x50.
Odpowiedz
(12.10.09, 10:57)tom ash link napisał(a): Co do menu, to proponuję odniesienia do następujących sekcji/kategorii joomlowych:

- O programie (informacje ogólne);
- Odcinki (szczegółowe opisy odcinków, im bardziej odcinek dostępny, tym bardziej szczegółowo ;-), każdy odcinek powinien być odrębnym artykułem, przygotowanym wg ustalonego szablonu);
- Autorzy (sylwetki autorów);
- Forum (odnośnik do forum);
- Pisali o Sondzie (artykuły prasowe o programie);
- Muzyka (informacje o ścieżce dźwiękowej audycji);
- Ciekawostki (różne rzeczy);
- Galeria (zdjęcia);
- Stowarzyszenie Miłośników Sondy (a czemu nie?)
Tomie więc stwórz takie menu.  Ja bym zrobił jakiś przykładowy opis odcinka, by był już jeden jako wzór i projekt do dyskusji
Teleskop TAŁ1 - Mizar, lornetka Tento 10x50, Nikon 7x50.
Odpowiedz
Po pierwsze: to jest wersja testowa serwisu! BETA. To ma prawo wyglądać źle.
Dodałem na górze stosowny wpis o tym informujący.

Docelowo:
1. Strona ma być lekka! Kilkadziesiąt kB! Maquis -da się zrobić. Wizualnie też. Problem może być tylko początkowo.

2. Kolor. Generalnie w tamtych czasach dominował szary i odcienie niebieskiego. Oczywiście w telewizorach Smile . Dziś mamy pełną paletę barw. Dlatego należy SONDę ubarwić, zdecydowanie zostawiając na banerze na górze kolor szary z niebieskim. To postuluje Ania i ja do tego się przychylam. Ale reszta storony będzie współczesna.

3. Strona SONDY ma mieć wszechstronny charakter - od informacyjnego do edykacyjnego, dlatego menu na stronie powinno być proste. Tylko takie menu nie zniechęci. Z tym problemu raczej nie będzie.

Co do zawartości... tu zaczynają się schody. Bo o ile na pewno nie brakuje tematów to do zapełnienia strony potrzeba czasu i pracy.

Myślę, że na stronie głównej powinismy zrobić coś a'la statyczny artykuł (nie wiem, ale wydaje mi się, że jommla od wersji 1.5 już nie umożliwia dodawania statycznych artykułów) mówiący  ogólnie o SONDZIE.

A w menu - co kto lubi... Smile
Odpowiedz
Taka uwaga sie pojawia w watku http://astro4u.net/yabbse/index.php?topic=11157.0 wiec zwroce na nia uwage...
Jako logo powinno byc brane logo ktore pojawialo sie w programie a nie logo bedace jednak bardziej ciekawostka z wizytowki.
Takie samo zastrzezenie mialbym do tekstury ktora raczej powinna nawiazywac do oryginalu.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości