Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Linki na temat SONDY
(15.04.07, 18:40)Domel link napisał(a):Proszę Państwa, oto... SondaWiki!

http://pl.sonda.wikia.com

Jest to coś na kształt Wikipedii funkcjonującej jako oddzielny organizm. [...]
Dobra robota Domel Smile

(15.04.07, 18:40)Domel link napisał(a):Jako jedną z propozycji wysuwam stworzenie osobnych podstron dla każdego odcinka. Taka podstrona tworzona byłaby na podstawie szablonu (który też trzeba by stworzyć) zawierającego wszelkie informacje "tabelkowe" oraz linki do przeskakiwania "odcinek do przodu", "odcinek do tyłu" itp. Jeśli udałoby się nam uzyskać zgodę, chętnie widziałbym w takich artykułach zrzut-zrzuty ekranu z danego odcinka.
Tylko kto to zrobi? Wink
Kompletujemy listę odcinków zawierającą opis odcinka i kilka innych dostępnych informacji i moim zdaniem to powinno wystarczyć. Pewnie, że fajnie byłoby stworzyć stronę dla każdego odcinka ze zrzutami ekranów (o ile to możliwe, tzn. o ile odcinek jest dostępny), ale coś mi sie wydaje, że wszystkich nas to niestety przerośnie.

Odpowiedz
Pierwsza wersja szablonu już istnieje. Zamysłem było zwiększenie czytelności informacji - każda informacja o odcinku w XLS to 1 wiersz x 3 ekrany. W formie "całostronicowej" dane będą bardziej "przyjaźnie" rozłożone. Zresztą zobaczymy, chcę wprowadzić kilka pilotażowych odcinków tylko zastanawiam się na podstawie jakiej informacji identyfikować odcinki Smile Numerem czy nazwą?
Odpowiedz
Może po prostu zrobić skrypcik, który zamieni rekordy xls'a w bardziej "przyjazne" strony? Smile

XLS będzie zawierał:
- Numer odcinka.
- Datę emisji.
- Dzień emisji.
- Godzinę emisji.
- Tytuł odcinka.
- Temat odcinka.
- Datę nagrania.
- Nr emisji.
- Opis taśmy.
- Czas trwania odcinka.
- Nr P2P. (opcjonalnie)
- Numer kasety BRAWO.
- Informacje o istnieniu odcinka w archiwum czy też w sieci.
- Uwagi.

Można zrobić listę/spis treści, np. z lp., datą emisji i tytułem odcinka, a każdy taki rekord będzie linkiem do podstrony z pozostałymi informacjami.
Uwaga: nie każdy odcinek ma numer. Numeru nie mają odcinki powtórzeniowe i te, których numeru nie zidentyfikowaliśmy albo te, które były tworzone nie w ramach cyklu podstawowego. Na liście podstawowej można więc zastosować liczbę porządkową, a na podstronie będzie numer odcinka z cyklu (czasem go po prostu nie będzie).

Na bazie xls'a wszystko co powyższe zrobi dla nas skrypt, a na każdej stronie będzie można dodatkowo podpiąć zrzuty ekranu.
Jeśli decydujemy się na podstrony to myślę, że w ten sposób zrobimy to najszybciej i w sposób bardzo uporządkowany.
Odpowiedz
Też właśnie o tym pomyślałem, z tym że trudniejsze będzie to nieco niż sama konwersja tabeli... Niemniej nic czego byśmy nie dali rady zrobić ;-) Co do tego numeru to bym bardzo uważał Wink Po co mnożyć byty? To byłaby chyba już trzecia numeracja stworzona na potrzeby internetu Wink Pan Tomasz by nas nie chciał na oczy widzieć ;P

Zróbmy tak - określajmy nazwę artykułu o odcinku i numerem i nazwą. Np. "Odc_407_Świetlne_pomysły". Gdy nie ma nazwy, zostaje "Odc_407_NN" a gdy numeru - "Odc_xxx_Świetlne_pomysły". A może, żeby artykuły widniały w chronologicznej kolejności, (data przypadkowa) "Odc_1986-01-01_407_Świetlne_pomysły".

Mi by się jeszcze chciało do każdego odcinka dodać skan programu TV z gazety ale na myśl o ponownym przewaleniu 25 półroczników gazet codziennych... hmm :-)

Achh, już wiem czego mi cały czas brakowało... Co wy na to: Na każdej podstronie o odcinku będzie okno odtwarzacza i będzie można sobie obejrzeć cały odcinek przez internet  Big Grin Big Grin Big Grin

żart, oczywiście. Ale by się chciało...
Odpowiedz
(30.04.07, 07:22)Domel link napisał(a):[...]Po co mnożyć byty? To byłaby chyba już trzecia numeracja stworzona na potrzeby internetu Wink[...]
Nie "trzecia" tylko druga. Poza tym na głównej liście numerowalibyśmy po prostu liczbą porządkową, a na podstronie byłby numer właściwy odcinka (jako drugi) - czasem by go nie było.

(30.04.07, 07:22)Domel link napisał(a):[...]Gdy nie ma nazwy, zostaje "Odc_407_NN"[...]
Który odcinek nie ma nazwy? Wink Wszystkie mają nazwę.

(30.04.07, 07:22)Domel link napisał(a):[...]Mi by się jeszcze chciało do każdego odcinka dodać skan programu TV z gazety ale na myśl o ponownym przewaleniu 25 półroczników gazet codziennych... hmm :-)[...]
Domel, masz zacięcie prawdziwego archiwisty Smile
Moim zdaniem nie ma to żadnego sensu. Po pierwsze nie wnosi żadnych dodatkowych informacji (datę, godzinę i tytuł emisji mamy przecież odnotowane w tabeli). Po drugie wprowadzałoby zamęt, bo często tytuł w gazecie był przekręcony albo było napisane po prostu "Sonda". Po trzecie nic ciekawego w takim skanie przecież nie ma.
Super, że przejrzałeś już te gazety i odnotowałeś datę, godzinę emisji i tytuł. Pozwala to zbudować bardziej wiarygodny spis odcinków.

(30.04.07, 07:22)Domel link napisał(a):[...]Achh, już wiem czego mi cały czas brakowało... Co wy na to: Na każdej podstronie o odcinku będzie okno odtwarzacza i będzie można sobie obejrzeć cały odcinek przez internet  Big Grin Big Grin Big Grin[...]
Niezgodne z prawem, ale technicznie jak najbardziej możliwe, może nawet przy pomocy YouTube.

Odpowiedz
(30.04.07, 16:16)cyberas link napisał(a):Nie "trzecia" tylko druga. Poza tym na głównej liście numerowalibyśmy po prostu liczbą porządkową, a na podstronie byłby numer właściwy odcinka (jako drugi) - czasem by go nie było.
Trzecia. A numeracja odcinków z P2P? Wink

Cytat:Który odcinek nie ma nazwy? Wink Wszystkie mają nazwę.
Teoretyzowałem.

Cytat:(skany z gazet)
Domel, masz zacięcie prawdziwego archiwisty Smile
Moim zdaniem nie ma to żadnego sensu. Po pierwsze nie wnosi żadnych dodatkowych informacji (datę, godzinę i tytuł emisji mamy przecież odnotowane w tabeli). Po drugie wprowadzałoby zamęt, bo często tytuł w gazecie był przekręcony albo było napisane po prostu "Sonda". Po trzecie nic ciekawego w takim skanie przecież nie ma.
Nostalgia.

Cytat:Niezgodne z prawem, ale technicznie jak najbardziej możliwe, może nawet przy pomocy YouTube.
Lub GoogleVideo (trochę bardziej ludzki format, oficjalnie można ściągać itp). Osobiście wolałbym jednak linkować video do ... itvp Wink
Odpowiedz
Pewnie już wiecie, ale Sonda JEST na youtube.
http://video.google.pl/videosearch?q=sonda+kurek
Odpowiedz
Znalazłem dzisiaj na amerykańskim serwerze taką stronkę: http://www.sonda.tv/

Ktoś coś wie na ten temat? Smile
Piotr

--
Piotr
Odpowiedz
ani troche ale
strona zarejestrowana w 2003 roku w USA fakt ....
Ciezko coś wiecej powiedzieć ....
Odpowiedz
Sonda.tv? Ciekawe...

Swoją drogą, skąd Marcinie wiesz, że zarejestrowana w roku 2003?
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości