Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Logo SONDY
Temat stworzonego przez innego autora podobnego znaku nie jest taki prosty, ale wydaje mi się, że jeśli nawet używanie logo firm w celach informacyjnych (bo przecież nie do promocji swoich własnych wyrobów) jest dozwolone, także tu nie powinno być problemu. Ale zaznaczam, że to moje prywatne zdanie.
Stan faktyczny oryginalnego logo jest taki, że Andrzej Kurek, korzystając oczywiście z popularnego wyobrażenia taiji znanego od setek (tysięcy?) lat, wykonał je na swoim prywatnym komputerze w prywatnym czasie i wykorzystał to w robionym przez nich programie SONDA. To bardzo częsty przypadek w SONDZIE - wykorzystywanie prywatnych rzeczy do programu (ot choćby sprawa słynnego już kordonka żony Danka Kamińskiego, który posłużył do zrobienia modelu bakterii w programie).
Poza tym wtedy było inne prawo, inny ustój, TVP nagminnie "kradło" (jak to teraz oni mówią) programy telewizji zachodnich, muzykę wykorzystywało bez oglądania się na imperialistyczne regulacje, programy telewizyjne były nasze, wspólne, bo własność państwowa była wspólna - nasza. A teraz nagle to jest niby "ich".
Praktycznie więc TVP nie ma praw do tego znaku, ale kto wie, co myśli sobie TVP, a zapewne myśli, że znak jest jej. I udowodnij im, że się mylą...
Odpowiedz
Poniżej link do filmiku z animacją Logo Sondy zrobioną na Atari przez bobobobo.

https://www.youtube.com/watch?v=Zympg21fobo
Odpowiedz
Nie publikowałem tego, bo zamierzałem zrobić lepszą wersję. Ale na razie niech będzie jak jest. Plik wykonywalny Atari w załączniku.

Załączone pliki
.zip   sonda.zip (Rozmiar: 1.53 KB / Pobrań: 5)
Odpowiedz
(25.01.18, 18:54)bobobobo napisał(a): Nie publikowałem tego, bo zamierzałem zrobić lepszą wersję. Ale na razie niech będzie jak jest. Plik wykonywalny Atari w załączniku.

Dzięki bobobobo. Plik ściągnąłem i uruchomię go na moim Atari 800XL. Logo Sondy wrzuciłem też do Amstrada 6128, ale bez animacji.
Teraz czekamy na wersję na Commodore C64  Smile  . 
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości