Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ludzie Sondy - jacy byli, co lubili.....
(16.03.16, 09:08)PoPe_1 napisał(a): Witam wszystkich. Czytając ten wątek zacząłem się zastanawiać, czy udałoby się dotrzeć do dzieci redaktorów "Sondy". Z programu "Czynnik Si" pamiętam, że Pan Andrzej Kurek zaprosił do studia swojego syna Mateusza. A Pan Zdzisław Kamiński? Miał żonę, dzieci? Ktoś coś wie? Być może temat byłby dla nich bolesny, ale kto wie...

Zdzisław Kamiński miał syna - nie mam pojęcia co u niego. Mateusz żyje i ma się dobrze Smile Podobnie jak Wy, jest człowiekiem mającym dostęp do internetu i jeśli tylko będzie miał na to ochotę to się do Was odezwie. Po prostu niektórzy ludzie szanują swoją prywatność i z takowych też powodów jak i z obaw przed zwykłym natręctwem nie mają ochoty upubliczniać danych na swój temat. Andrzej nie szukał popularności, Mati ma podobnie.
Odpowiedz
(19.10.17, 12:22)Galland napisał(a): Zdzisław Kamiński miał syna - nie mam pojęcia co u niego. Mateusz żyje i ma się dobrze Smile Podobnie jak Wy, jest człowiekiem mającym dostęp do internetu i jeśli tylko będzie miał na to ochotę to się do Was odezwie. Po prostu niektórzy ludzie szanują swoją prywatność i z takowych też powodów jak i z obaw przed zwykłym natręctwem nie mają ochoty upubliczniać danych na swój temat. Andrzej nie szukał popularności, Mati ma podobnie.

Oczywiście rozumiem, nie każdy ma "parcie na szkło" i bardzo dobrze. Ja o sobie w Internecie również mało piszę, z tym że tu chodzi o postaci, które jednoznacznie pozytywnie i na stałe wpisały się do historii popularyzacji nauki w naszym kraju, czyli o Andrzeja Kurka i Danka Kamińskiego. Obaj pojawiali się co tydzień w naszych domach i byli bardzo wyczekiwanymi gośćmi.
Od lat zbieramy wszelkie pamiątki, wszelkie ślady tamtych dni i nie ma wątpliwości, że kto jak kto, ale syn Andrzeja byłby tu bardzo dobrze przyjęty. Wystarczy zobaczyć jak toczyły się tu na forum dyskusje z Tomaszem Pyciem.

I przecież nikt tu nie chciałby odzierać go z prywatności, ale wspomnienia, a być może jakieś fakty z tamtych lat,
byłyby dziś bardzo cenne. Smile

A o Jakubie Kamińskim, czyli o jedynym synu Zdzisława Kamińskiego, też nic nie wiem.
Odpowiedz
Domyślam się. Mateusz czyta ( a przynajmniej czytał ) to forum wielokrotnie więc zapewne wszystkie deklaracje zna. Obecnie jako że nie mieszkam już w Warszawie mój kontakt z nim jest nieco luźniejszy ale jakiś tam mamy. Domyśla się zapewne że nikt go tu nie zje, ale trzeba też go zrozumieć - dla niego Andrzej był przede wszystkim ojcem którego stracił będąc jeszcze w zasadzie dzieckiem i pomimo tego że minęło już wiele lat, czasami nie jest łatwo o pewnych sprawach mówić. A niestety w życiu bywa tak że część osób zachowa się przyzwoicie a część z buciorami będzie pchać się w życie prywatne. Może Mati dojrzeje kiedyś do decyzji by się tu zarejestrować choć z drugiej strony - co chcielibyście od niego wyciągnąć ? Smile
Odpowiedz
Wyciągnąć? Ależ nie, nie w tej formie! Zapewne pytalibyśmy głównie o sprawy związane z SONDĄ, czy Andrzej w domu dużo czasu poświęcał programowi, czy może zachowały się z tamtego okresu jakieś dokumenty związane z programem, czy cokolwiek... nie wiem, zdjęcia, filmy, nagrania.
A oprócz tego zapewne bardzo interesujące byłby wspomnienia samego Mateusza, czy pamięta swój udział w "Czynniku Si cz.4", jak wspomina SONDĘ i tego typu pytania, które zresztą rodzą się same podczas dyskusji, rozmowy. A może sam by chciał coś powiedzieć? Ja byłbym na pewno zainteresowany taką rozmową.
Z moich pobieżnych obliczeń wynika, że Mateusz jest teraz tuż przed czterdziestką, my - pamiętający SONDĘ - albo podobnie, albo trochę więcej (ja - 49), więc o poziom dyskusji naprawdę nie ma się co martwić.
A w razie czego przecież zawsze można zareagować, w końcu jestem tu moderatorem.
___
Dlatego zachęcam Mateuszu do rozpoczęcia dyskusji, co prawda to już nie te czasy, gdy na forum SONDY pojawiało się kilkadziesiąt wpisów dziennie, teraz na tyle trzeba czekać znacznie, znacznie dłużej, ale może to i lepiej, bo zostali tu ludzie nieprzypadkowi. Smile
Odpowiedz
Dodam dwa zrzuty ekranu:

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Na tym zrzucie ekranu widać niekwestionowane podobieństwo do ojca. Big Grin
Odpowiedz
Cóż, tak jak napisałem - może się kiedyś sam odezwie. Na zachętę dodam tylko że Wasz trop ze stroną internetową był dobry Smile
Odpowiedz
Mateuszu, czekamy Smile . Na pewno ożywiłbyś to forum swoim udziałem w dyskusji. Sądzę, że byłoby bardzo miło. Wszelkie potencjalne obawy w moim odczuciu nie są zasadne, w końcu raczej przypadkowych osób tu nie ma - są fani Sondy, w której też Cię widzieliśmy!  Smile
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości