Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wizyjna czołówka Sondy
Co do sceny 13 - Czynnik Si cz1, ok. 15 - 16 minuty i wszystko stanie się jasne. Smile

[Obrazek: scena13.jpg]
Odpowiedz
Moje trzy grosze Smile
Scena 11 to na 95 % szycie ukałdu scalonego a wiec łączenie złotymi nićmi (no dokladniej to stop złoto srebro miedź plus dodatki) samego ukaldu z wyprowadzeniami ukłądu.
Wyjaśnienie:
Pośrodku ukłąd scalony na rogach widać końcówki nóżek wewnętrznych (normalnie nie widocznych zalanych w układzie razem z  chipem) i to jest łączone drucikiem.
Dziś sie to jużtak nie robi Smile w układach UVLSI poprostu ukłąd csalony nie jako się lutuje na maluśkich kuleczkach do płytki drukowanej do góru nóżkami tj strukturą na dół. Czemu ? z kilku powodów
Primo czasy propagacji długość rzędu 1mm to bardzo dużo przy czasach przełącznia poniżej 1ns
Druga sprawa prądy w dzisiejszcych największych układach (zasilanie nie sygnały) osiągają 100 i więcej amper wiec druciki by długo nie pożyły Smile
Odpowiedz
Bartholomew, bardzo zgrabny pomysł z rozbieraniem czołówki na poszczególne sceny - patrz * niżej.
Jacek Hohensee, obecnie scenograf i dyrektor Ośrodka Scenografii Telewizji (podobno) był autorem animowanego"liternictwa" w czołówce Sondy 9wiem to od Andrzeja Kurka). Istniała wtedy w TVP Pracownia Eksperymentalna. Niestety, nigdy się z nim nie spotkałem, widziałem tylko jego prace.
Jest temat, namierzyć poprzez sieć i uzyskać jakieś wspomnienia.
Kto chętny?
Mam teraz masę roboty i nie mogę konkurować z Wami.

*Scena - kompozycyjnie wyodrębniony fragment filmu. Charakteryzuje się jednością czasu, miejsca i akcji.

Uwolnić "Sondę" - otworzyć archiwa TVP
Odpowiedz
Scena 11 to na 100 % tzw. "szycie" ukałdu scalonego jak pisał maxbit post #11 na tym wątku.
Scena 15 - wzięte z czołówki filmu pop.-nauk. prod. ZSRR. Głównie chodziło nam o wybranie skondensowanych obrazków "naukawych".
Uwolnić "Sondę" - otworzyć archiwa TVP
Odpowiedz
(20.10.07, 05:52)tom ash link napisał(a): Ad. 10 - To jest proces mieszania cieczy w stanie mikrograwitacji.

Ad. 11 - Prawdopodobnie montaż elementów układu scalonego.

Ad.12 - Kontrola wyprodukowanych mikroprocesorów (jeszcze na waflu, dysza natryskuje farbę na wadliwie wytrawione układy).

Ad. 10 - tak, cieczy a dokładnie wody i oleju (skąd wiem - nie wiem, ale wiem Smile ). Dopisałem.
Ad. 11 - Szycie układu scalonego. Dopisałem.
Ad. 12 - Już wcześniej dopisałem.

Odpowiedz
Witam.

Scena 2 - oczywiście animacja wybuchu.
Scena 8 - wyraźnie dwa razy powtórzony cyklon.
Scena 17 - tabliczka - źródło NASA - a tło - absolutnie nie do ustalenia... Smile

Bardzo dobra robota Bartholomew
Smile
Odpowiedz
Jeśli chodzi o mieszanie wody i oleju-na pewno w którymś z odcinków "Sondy" o tym się mówiło.Tylko w którym-tego nie pamiętam
Odpowiedz
Jest to bardzo prawdopodobne. Tak jak pisałem: to, że to olej i woda wiem na pewno, nie mogę sobie za to przypomnieć źródła tej wiedzy. Jeden z odcinków Sondy, to dobra koncepcja... Wink
Odpowiedz
W Sondzie czemu nie. Ja to widziałem też gdzieś indziej. I to nie dawno. Nie pamiętam tylko gdzie, być może na Discovery.
oko sowy słucha śniegu życie umyka
Odpowiedz
(20.10.07, 18:46)Solar link napisał(a): Ja w ramach pierwszej sceny napiszę swoje spostrzeżenia, bo już od pewnego mnie to intryguje:
1 opcja.
Jeśli scena została nagrana w kosmosie to gdzie i kto trzymał kamerę?
2 opcja.
Prawdopodobnie i napewno zostało to nakręcone w studiu korzystając z makiet i tła.
[Obrazek: scm_01a.jpg]
Mianowicie obiekt księżycopodobny to może sugerować Wenus w małej fazie ale ta jasna rozmyta kropa to do niczego nie pasuje w okolicy Słońca.
Po drugie sama sonda znajduje się na tle jakiejś mgławicy jeszcze jej nie zidentyfikowałem.
Scenę będę jeszcze badał. Po za tym bardzo dobry trafiony wątek  Big Grin

PS. zauważyłem że występują dwie sceny 11

Mariner-5 - misja do planety Wenus. Samo ujecie ma charakter czysto artystyczny, mglawica w tle to oczywiscie "sciema" artystyczna, jednakze swietnie nadajaca klimat calej scenie. Jest to zreszta zabieg pozwalajacy sledzic tor lotu sondy na tle przestrzeni kosmicznej. Dla mnie jest to najbardziej kultowy fragment czolowki SONDy. Kropa to po prostu Slonce, jednakze celowo stlumione, aby nie bylo obiektem pierwszoplanowym - jasnym, zaklocajacym odbior - obraz lecacej sondy.
Maciej Weiss ---
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości