Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sheliak (beta Lyrae) - wakacyjny projekt obserwacyjny
(08.07.04, 12:47)SSW link napisał(a):W ciągu pierwszych 7 dni lipca zebrałem 12 ocen od 3 obserwatorów. To nie za wiele. Zachęcam ociągających się do włączenia się do projektu. Wink

Mnie nieprędko zachęcisz Tongue.
Odpowiedz
(08.07.04, 19:02)Henryk link napisał(a):[quote author=SSW link=board=3;threadid=3667;start=0#msg56517 date=1089287259]
W ciągu pierwszych 7 dni lipca zebrałem 12 ocen od 3 obserwatorów. To nie za wiele. Zachęcam ociągających się do włączenia się do projektu. Wink

Mnie nieprędko zachęcisz Tongue.
[/quote]

:'(
Odpowiedz
17 lipca jadne na 3 tygodnie nad morze. Warunki tam są dobre. Byłem tam już ale na kilka dni przed opozycją Marsa w tamtym roku. Teraz będę trochę wcześniej i mam pytanie do obserwatorów znad morza. Czy w lipcu da się już coś obserwować bo jak nie to statywu nie biorę - wezmę samą lornetkę.
Odpowiedz
Gdzie nad to morze?
Od połowy lipca już spokojnie można oglądać niebo. Najgorsze są dwa tygodnie przed i po letnim przesileniu. Właśnie kończy się okres jasnych białych nocy. Chociaż wczoraj obłoki srebrzyste naparzały na pół nieba po północy.
Odpowiedz
Nad morze to znaczy koło Koszlina - Mielenko koło Mielna. W takim razie wezme i statyw Big Grin
Odpowiedz
I mnie się udało wykonać ocenę jasności tej gwiazdy.
Oskar
Odpowiedz
(14.07.04, 10:53)Oskar link napisał(a):I mnie się udało wykonać ocenę jasności tej gwiazdy.

Mam nadzieję, że "nie bolało"? ;D

Ja mam taki nawyk, że latem, gdziekolwiek jestem i widzę gołym okiem beta Lyr, eta Aql i delta Cep oraz gwiazdy porównania, zawsze dokonuję oceny ich jasności. Zimą dotyczy to zeta Gem i również delta Cep. Wink
Odpowiedz
Do dziś (21.07.2004) zebrałem 34 obserwacje od 5-ciu obserwatorów. Jest więc szansa na ponad 100 ocen wakacyjnych. Szczególnie ważne będą obserwacje z dzisiejszej i następnej nocy, do których zachęcam. Wink
Odpowiedz
I mnie udało się zanotować jasności beta Lyr. Niestety nie widziałem minimum Smile

Wyniki już wysłałem Wink
Odpowiedz
W lipcu, pierwszym miesiącu akcji obserwacyjnej, zebrałem 57 obserwacji wykonanych przez 7 obserwatorów. Powtórzenie tego wyniku (a jeszcze lepiej, poprawienie) w sierpniu da materiał do ciekawej analizy. Zachęcam więc (także ociągających się) do obserwacji. Wink
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości