Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 5 głosów - średnia: 3.4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"SONDA 2" w TVP2
(04.02.16, 19:02)tom ash napisał(a): Te 400 odcinków to raczej efekt ignorancji, podobnej do tej jak twierdzenie, że Sonda była programem o technice przyszłości. Ona mogła się taka wydawać w ówczesnej rzeczywistości, pokazując teraźniejszość cywilizowanego świata mieszkańcom najweselszego baraku w obozie.

Dokładnie tak, ale jest jeszcze jeden aspekt tej sprawy. Po latach ludzie nie pamiętają jak było naprawdę, ale jak im się wydaje, że było. Dobry przykład miałem na forum forum elektrody, pojawił się tam taki post:

Tommy82 na forum elektroda napisał(a):Jest inny problem Sonda była oknem na świat w domu bez okien i drzwi.
Dziś i drzwi i okna są otwarte.
Model polegający na tym ze puszczą kawałek z przed x lat i powiedzą co się zmieniło jest słaby.
Mniej więcej wiadomo co się zmieniło.

A w odpowiedzi napisałem:

W SONDZIE nie przedstawiano "nowinek z zachodu", one tam pojawiały się okazjonalnie i to tylko wtedy, gdy było to uzasadnione programem.
W SONDZIE mówiono również o rolnictwie, mówiono o prawach fizyki, o kosmosie, o historii nauki (np. odcinek o Nikolu Tesli), o ziołolecznictwie, o ekologii (np. "Brzydka plama") itd. itd.
Spokojnie można z każdego odcinka czerpać wiedzę i dziś, ale wiele rzeczy się zmieniło, znacznie więcej wiemy i to można powiedzieć. Program ma potencjał, oby tylko ktoś go nie zmarnował.
Odpowiedz
Nie podoba mi się roboczy tytuł "Sonda 2". Znacznie lepszą nazwą byłoby np. po prostu "Sonda w Dwójce".
Odpowiedz
No dobra tera ja Smile
1. 400 odcinków WTF ? od kiedy ? od wczoraj czy od dzisiaj ? Żadne wykazy nie potwierdzają takiej ilości ... oznaczało by to że większość odcinków sie zachowała a wszyscy od 10 lat wiedzą mniej więcej co się zachowało ... i te odcinki i emitowane były w TVP Historia i miał je internet.
A to z gruchy ni z pietruchy 400 (nawet jaka przypadkowa okrągła liczba).
2. Myślę, a raczej obawiam się że spalą to tak jak (anty)słynne Dylematu 5 i nie będzie to Sonda2 tylko Porażka2.
Do takiego programu to trzeba sie naprawdę przygotować .
Po pierwsze skontaktować się z żyjącymi osobami które brały udział w tym programie.
Dwa (nie przeceniam tego forum) ale myślę że miało one i ma jakiś udział więc ktoś mógł by TU przeprowadzić jakąs kilku miesięczną dyskusje "wizji" tematu - programu.
3. Trzeba by poszukać odpowiednich osób do stworzenia programu, a to sprawa chyba najtrudniejsza aby podołali tak trudnemu wyzwaniu.

Niestety termin za niecały miesiąc może tylko świadczyć że będzie to jakiś ... coś co obrzydzi nam tylko ....

Więc jest tu apel do szanownej TVP i jego kierownictwa nic nagle ... to po diable....
A jak się powinien nazywać program nie wiem Sonda 2 mógł by być ale trzeba ostrożnie ... Można tu zrobić konkurs ... ludzie dadzą propozycje później wybierze sie najlepszą ... nazwę....
Tak samo z całą resztą tj formułą programu....
Jak ja to mówię i co chyba nie jest wielką tajemnicą zepsuć łatwo a SONDY 3 już na pewno nie będzie

WIĘC JESZCZE RAZ APEL DO TVP NIE RÓBCIE co może zepsuć ten program

Mam nawet propozycje ....
Zrobicie jeden dwa odcinki i dajcie do oglądnięcia NAM tak NAM !!! ocenimy .... zanim będzie za późno ....

Czy ktoś coś wysyłał (maile listy) do TVP ?

Może Panowie napiszmy wspólną petycję do TVP ?

Wszelkie pomysły mile widziane

Czas nagli i myślę że należy działać szybko i zdecydowanie 
Odpowiedz
Ale po co mieliby się tak wysilać? Zasypanie mediów komunikatami "Kultowy program Sonda powraca!", "Kultowy program Pegaz powraca!", "Kultowy program Telewizyjne Technikum Rolnicze powraca!", "Kultowy program Nauczycielski Uniwersytet Radiowo Telewizyjny powraca!", "Kultowy program Kraj za miastem powraca!", "Kultowy program Klinika Zdrowego Człowieka powraca!", "Kultowy program Nowoczesność w domu i zagrodzie powraca!", "Kultowy program Poligon powraca!", "Kultowy program Bliżej Świata powraca!", "Kultowy program W świecie ciszy powraca!" służy ukryciu komunikatu: "Kultowy program Dziennik telewizyjny powrócił!".
Moja szwagierka pracuje w sądzie, ale Kurka i Kamińskiego nie zna.
Odpowiedz
To tyle programów powraca ? Smile
Naszym biznesem jest Sonda i chyba też naszym "obowiązkiem" jest dotrzymywanie to aby dobre imię i Autorów Programu i samego programu nie zostało powiedzmy naruszone... no tak górnolotnie, ale co prawda to prawda Smile
Tak czy inaczej nasza decyzja, jeśli nie będzie woli z naszej strony .... no cóż sam murów głową nie będę przebijał.
Odpowiedz
Da się ciekawie opowiedzieć o CD ?
no to zobaczcie to :

Da się ? Jak najbardziej ..... 

Takich ludzi nam potrzeba do SONDY

PASJONATÓW !!!!
Odpowiedz
Też boję się, że nie wyjdzie dobrze (a na pewno nie wyjdzie tak, jakbyśmy to chcieli i widzieli), ale mam nadzieję, że przynajmniej nie będzie źle. A w optymistycznych marzeniach, że nawet dobrze. Ale znając TVP optymistą raczej być nie powinienem.
Martwi mnie tempo, w jakim ktoś (KTO???) przygotowuje ten program i choć z drugiej strony wtedy program też był robiony z tygodnia na tydzień, ale wtedy była zupełnie inna sytuacja. No i byli nieodżałowani Kurek i Kamiński. Bez nich ten program nigdy by takiej popularności nie zdobył (zobaczcie odcinki z Siudymem czy nawet z Pyciem).
Dla jakości programu na pewno lepiej by było, gdyby ktoś robiący ten program skonsultował się z nami, sądzę, że nikt nie odmówiłby pomocy, bezinteresownej pomocy.

Druga sprawa, to (jak czytam niektóre posty) obawiam się, że niektórzy oczekują programu podobnego do SONDY, a ja myślę, że to będzie inny program. Program, który pokazując urywki SONDY będzie opowiadał o współczesności, ale nie na zasadzie sporu dwóch prowadzących, a na zasadzie informacyjnej.

No i trzecia sprawa @maxbit - Marcinie, oczywiście że da się opowiadać ciekawie. SONDA to pokazała, a teraz zdarzają się nawet amatorskie produkcje, które można oglądać z przyjemnością. Ty pokazałeś Reduktor Szumu, ja podam przykład SciFuna (ten sam z resztą, który podałem też na elektrodzie):

Odpowiedz
to jeszcze obejrzycie sobie to:

max mówi jak jest ....
Odpowiedz
"Max Kolonko - Mówię Jak Jest", co wcale nie oznacza, że jest jak mówi. Wink
Odpisałem na ten post też na elektrodzie, ale to tu jest forum SONDY i ważne jest, aby tu też była odpowiedź. Z resztą nie wiem co jego przydługi, narcystyczny monolog ma do SONDY...
Jego się nie da słuchać dłużej jak kilka minut.
MMK mówi do prostego widza, prostym językiem, używa prostego, czasem nawet prostackiego, słownictwa. Jest strasznie zadufany i zakochany w sobie. Selektywnie dobiera argumenty tak, aby z góry założoną tezę udowodnić, zupełnie nieważne jest, czy ta teza jest prawdziwa czy nie.
Tu przyjął sobie tezę, że "TVP to jest byznes" (specjalnie przez "y"), a misja... a cóż to i po co to w ogóle jest? Jaka misja? Tylko "byznes!"
Otóż nie panie Kolonko, jest coś takiego jak misja, telewizja i to ta publiczna, finansowana z abonamentu ma kształtować widza, a nie schlebiać prostym i prymitywnym (acz masowym) gustom. TVP nie powinna służyć tylko zarabianiu pieniędzy, bo wtedy mamy programy tanie, proste i prymitywne, aby tylko jak najmniej wydać, a przyciągnąć jak najwięcej reklamodawców.

Od początku BBC finansowana była ze środków publicznych przy jednoczesnym zakazie emitowania reklam w swoich programach. Tam to nie jest "byznes" - źródłem finansowania BBC jest abonament ustalany przez Parlament i pobierany przez pocztę. Sekcja zagraniczna BBC finansowana jest z budżetu państwa. I właśnie za wzór dobrej telewizji często podaje się BBC.

Tam gdzie nie ma presji na reklamodawców, tam można się skupić na różnorodności, a program może (w BBC musi) uwzględniać gusta wszystkich widzów, a nie tylko tych najliczniejszych.
Odpowiedz
Nie będę sie wypowiadał co do MMK to troszkę inna historia .... i chyba nie miejsce na taki temat.
Co do TVP, tak za PRL-u TVP była misyjna .... choć PRL-owska, i owszem wtedy miała programy które przeszły do historii...
Nic takiego po 89r się nie powtórzyło, niech ktoś wymieni choć jeden program po 89r który posiadał by klasę ? Ups .. nie ma.
Niestety jak większość instytucji państwowych i TVP obstawiana jest przez kolejnych znajomych królika.... i nie ważne jak dana partia się nazywała.
Ale wystarczy dalej to juz tylko polityka a chyba nie o to tutaj chodzi ....
Dziś usłyszałem o próbie reanimacji "Wielkiej Gry" ale sama prowadząca powiedziała że szanse na sukces takiego programu w dzisiejszych czasach są ... niewielkie, co ciekawe użyte zostało sformułowanie "nie ma z kim tego programu robić".
Nie wiem dlaczego ktoś próbuje na odcinaniu kuponów zrobić właśnie prawdopodobnie biznes.
Do stworzenia TV misyjnej trzeba jak wspomniałem ludzi, którzy i mają wiedzę i pasję, owszem kasa jest ważna ... ale .... nie mogą być łapczywi i żądać nie wiadomo ile ...
Jak napisałem odtworzenie SONDY jest trudne, bardzo trudne i pomińmy chwilowo fakt czy będzie to misja czy biznes.
Potrzeba na to czasu pewnych przygotowań analizy .... itd .
I program musi mieć to coś, czego w internecie nie zobaczycie .... popatrzcie na "programy w internecie" robione mniejszymi czy większymi środkami .... są kanały (nawet całkiem jedno tematyczne) które mają duża czy bardzo dużą oglądalność ....
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości