Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
IAU Transient Name Server
#1
Pod auspicjami Międzynarodowej Unii Astronomicznej powstał nowy podmiot - Transient Name Server. Wreszcie ! - chciałoby się powiedzieć - wreszcie ktoś poszedł po rozum do głowy i nie miał daleko. Miejmy nadzieję, że wezmą się za to odpowiedni ludzie, którym chce się pracować, bo to co się działo w sprawie supernowych w CBAT od jesieni 2014 to były jakieś żarty. Moje nadzieje budzi hasło, które znajduje się pod logiem: Supernova Working Group. Szczególnie słowo "working". Oby znalazło potwierdzenie w rzeczywistości.
Sprzęt = 0.25m f/3.3 Quattro CF ◊ Gemini G-40 ◊ ASI 290MM-C
Obserwatorium = MPC L25 ◊ poszukiwanie supernowych
Liczba odkryć = 9 ◊ najnowsze: 2018bek
http://www.supernowe.pl

Odpowiedz
#2
Czyli teraz będzie prościej Smile
[Obrazek: mini_logo.jpg]   Radosław B. AMBROŻY * radoslaw@ambrozy.pl * http://mojaastronomia.pl
Odpowiedz
#3
(05.01.16, 10:21)Bartek napisał(a): Czyli teraz będzie prościej Smile

Pewnie tak. Wygląda to wreszcie naprawdę nieźle. Jasne, przejrzyste zasady rejestracji i zgłaszania odkryć i obserwacji. Wszystkie niezbędne dane w zasięgu ręki (follow-up, dane spektroskopowe, krzywe blasku). Przede wszystkim, już widzę, obsługa na zupełnie innym poziomie. W pewnych ważnych sprawach odpowiedź z CBAT otrzymałem po 10 miesiącach (!), a w niektórych (wykupienie płatnego dostępu do CBET) wcale nie raczyli odpowiedzieć. A tutaj, miałem mały problem - odpowiedź dostałem już po 2 godzinach.
Sprzęt = 0.25m f/3.3 Quattro CF ◊ Gemini G-40 ◊ ASI 290MM-C
Obserwatorium = MPC L25 ◊ poszukiwanie supernowych
Liczba odkryć = 9 ◊ najnowsze: 2018bek
http://www.supernowe.pl

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości