Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
EQ3-2 MOD + statyw 1,75" - Idealny!
#1
Witam,

W związku z przejściem na EQ6 Pro, na giełdę wendruje mój pierwszy sprzęt od którego to zacząłem swoją przygodę z astronomią.

Może zacznę od tego, że sprzęt został zakupiony pod koniec października ubiegłego roku (tak więc montaż ma około pół roku, czyli prawie nowy). Teoretycznie jest na gwarancji. Piszę, teoretycznie ponieważ poddałem go modyfikacji. Dla niewtajemniczonych. Montaż został rozkęcony na części pierwsze. Następnie usunięto (niektórzy to tak nazywają) smar. Wszystkie elementy dokładnie oczyszczone z tej mazi i przeszlifowane delikatnie drobnoziarnistym papierem ściernym oraz ponowne nałożenie odpowiedniego smaru o znacznie lepszej przyczepności do metalu i o lepszych właściwościach w niskich temperaturach (SHIMANO Dura Ace). Ma to pozytywny wpływ na żywotność zębatek i ślimacznic. Kolejnym etapem była wymiana papierowych podkładek na podkładki z teflonu, które zmniejszają tarcie. Jest to jedyne i najlepsze rozwiązanie ponieważ sam w sobie ten montaż nie posiada łożysk. Koledzy modyfikowali te montaże i dokładali łożyska ale to już wiąże się ze sporą ingerencją w montaż (powiększanie otworów na łożyska itp.).
Stan wszystkich zębatek i ślimacznic idealny. Zero zadziorów, gładkie. Montaż nie był przeciążony. Utrzymywał tubę 150/750.

Stan wizualny wręcz wzorowy i wygląda jak kilka minut temu wyjęty z kartonu. Żadna przeciwwaga nie jest poobijana. Zero rys i odprysków. Naprawdę ktoś musi nie dbać o sprzęt żeby w tak krótkim czasie poobijać. Do tego jeszcze jest nowy stalowy statyw 1,75". Co było wielką irytacją w aluminiowym (dołączany do tego montażu) to to, że wszystko się trzęsło po dotknięciu pokręteł mikroruchów, czy tez dotknięcie okularu to w przypadku stalowego statywu tego się nie uświadcza. Wszystko stało się o wiele stabilniejsze i sztywniejsze. Sprzęt nie był w terenie, cały czas był trzymany w domu.


Myślę o 950 PLN z wliczoną już wysyłką kurierem.

Propozycje proszę kierować na PW.


Załączone pliki Miniatury
                   
SW 150/750 EQ6 Pro SynScan,  EQ3-2 + Baader Scopos 30 mm 2"+ okulary z zestawu + zapał Wink
Odpowiedz
#2
Zmiana ceny: 850 PLN
SW 150/750 EQ6 Pro SynScan,  EQ3-2 + Baader Scopos 30 mm 2"+ okulary z zestawu + zapał Wink
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości