Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Program komputerowy SONDA Informacje (Si)
Wrzuciłem na chomika nowy plik z danymi o Sondzie. Oprócz kilku poprawek i dodatkowych wpisów, dodałem poprawione informacje o autorach poszczególnych odcinków, oraz coś, co powinno zainteresować wszystkich zajmujących się oprawą muzyczną - wpisy nierozpoznanych fragmentów.
A żeby dodatkowo ułatwić ich poszukiwanie i przesłuchiwanie, wrzuciłem też małe narzędzie - program "Sonda - informacje" (Si) - łączący funkcję przeglądarki informacji zapisanych w pliku xls, oraz odtwarzacza plików wideo.

Poniżej okno główne programu:

[Obrazek: 4842_29_09_12_8_48_08.png]

Program wymaga Windows XP (lub nowszego - testowałem na XP, Viście i 7). Do uruchomienia funkcji odtwarzania, konieczne jest, by w systemie były zainstalowane odpowiednie kodeki. Testowałem z pakietem "K-Lite Codec Pack".

Po zainstalowaniu programu, należy z menu "Plik" wybrać opcję "Otwórz" i wskazać plik "sonda_informacje.xls".
Następnie należy wskazać, gdzie znajdują się pliki wideo z Sondą i przypisać je do każdego odcinka. W menu "Narzędzia/Dołączanie plików audio/wideo" znajduje się narzędzie, które powinno to ułatwić.

[Obrazek: 4842_29_09_12_8_48_48.png]

W polu "Lokalizacja plików audio/wideo" należy podać folder, w którym znajdują się pliki z Sondą, a następnie kliknąć przycisk "Dołącz automatycznie wszystkie".
Automat wiąże pliki do poszczególnych odcinków na podstawie nazwy pliku. 
Oczywiście w przypadku niektórych odcinków może być wymagana korekta - należy wybrać odcinek, z nieprawidłowo przypisanym plikiem, klinąć "Dołącz ręcznie" i wskazać prawidłowy plik.
Gdy już wszystkie pliki są poprawnie przypisane do odcinków, należy zapisać i zamknąć okno. Od tego momentu, jeśli w systemie zainstalowano odpowiednie kodeki, nie powinno być problemów z odtwarzaniem.

Program jest na etapie tzw. beta, czyli może posiadać sporo błędów.
Odpowiedz
Numan, kawał dobrej roboty, napracowałeś się z pewnością.

Ja zrobiłem coś podobnego już dawno temu, ale nie pokazywałem nikomu, bo myślałem że nikogo to nie zainteresuje. No i moje działa przez www. Poza tym nie znalazłem odpowiedniego darmowego serwera, na którym można by mój program uruchomić.

Numan, natrafiłem na takie problemy:

"Eksportuj dane odcinka do pliku *.srt" nie działa: "Zapisywanie pliku nie powiodło się."

A jak kliknę Zapisz w oknie "Dołączanie plików audio/wideo" to mam taki efekt:
---------------------------
75
Error in 'VideoLinking.Save_Click':

Path/File access error

Wysłać informację o błędzie?
Tak  Nie 

Te błędy są pewnie dlatego, że program próbuje zapisywać pliki w miejscach do których nie ma praw dostępu.
Myśle że program powinien się pytać o nazwę pliku (lub katalogu docelowego) przy eksporcie do *.srt, a informacje o plikach audio/wideo powinny być zapisane w katalogu %APPDATA%\Si. Przydałaby się też możliwość wyeksportowania do *.srt wszystkich odcinków na raz.
Odpowiedz
numan - jesteś gość! i tyle Big Grin
Moja szwagierka pracuje w sądzie, ale Kurka i Kamińskiego nie zna.
Odpowiedz
Super robota numan. Ogromne dzięki.
Odpowiedz
O, jestem pod wrażeniem!
Programu jeszcze nie testowałem (mam jakiś problem, aby w ogóle wejść na chomika ??), ale jak tylko mi się uda, na pewno potestuję. Wygląda zachęcająco. Smile
Odpowiedz
Dzięki!
oko sowy słucha śniegu życie umyka
Odpowiedz
(29.09.12, 16:55)bobobobo link napisał(a): [...]Numan, natrafiłem na takie problemy [...]
Te błędy są pewnie dlatego, że program próbuje zapisywać pliki w miejscach do których nie ma praw dostępu.[...]

Najpewniej o to chodzi. Jak tylko znajdę chwilę, postaram się coś z tym zrobić.

Mam nadzieję, że jednak komuś powiodła się instalacja i korzystanie z programu i dołączonych danych jest możliwe.

Odpowiedz
(01.10.12, 20:01)numan link napisał(a): Mam nadzieję, że jednak komuś powiodła się instalacja i korzystanie z programu i dołączonych danych jest możliwe.
Instalacja się powiodła i korzystanie z programu jest możliwe, zwłaszcza jak się go zainstaluje w katalogu do którego proces ma prawa do zapisu (czyli w innym miejscu niż %ProgramFiles%\Si).

Sugeruję dodanie możliwości ustawiania offsetów dla plików wideo. Różne pliki z Sondą są w obiegu, niektóre mają kilka sekund ciszy na początku, inne są obcięte. To powoduje, że odtwarzany fragment odcinka nie pokrywa się dokładnie z zawartm w odcinku fragmentem utworu.
Odpowiedz
Ciekawy jestem czy będzie jakaś nowa wersja programu, lub chociaż aktualizacja danych. Smile
Numan ostatnio zaglądał na forum dość dawno (29/04/2013)...
Odpowiedz
Aktualizacja danych by się przydała. Program jest bardzo pomocny przy ustalaniu oprawy muzycznej Sondy, ale z powodu nieaktualnych danych nie jest tak bardzo przydatny, jak by mógł być. Sam bym uaktualnił, ale te dane są w jakimś pliku XLS, z którym ja nic nie mogę zrobić...
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości