Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Krzysztof Duda i Jego muzyka
Dzięki za udostępnienie, Tobie i K. Dudzie.

(Swoją drogą - tu temat pod rozwagę moderatorów: może warto byłoby wydzielić jakiś temat osobny na dyskusje o twórczości K.D - jeden grupujący, bo to już kolejny osobny wątek a szkoda, żeby się posty pogubiły)?
oko sowy słucha śniegu życie umyka
Odpowiedz
Tak, ja też uważam, że to powinno być wszystko w jednym wątku,
ale dlaczego w tym dziale? Tu wszystkie wątki zdychają...
Odpowiedz
Już niebawem udostępnię dwa kolejne cudowne utwory Krzysztofa z jego złotego okresu działalności: "Jeszcze jedna ucieczka z tropiku" oraz "Marzenia z wiśniowego sadu".

Powiem tyle - rewelacja!
Tyle mnie obchodzi głupców gadanie, co odgłosy wiatrów z ich brzuchów... DEMETRIUSZ Smile Smile Smile<br /><br />Tel. 504 227 170
Odpowiedz
Jeden z najpiękniejszych utworów polskiej muzyki elektronicznej lat 80-tych, a może i w ogóle. W roli głównej Krzysztof Duda z jego radiowym singlem "Marzenia z wiśniowego sadu". Któż z nas pamiętających tamte czasy, nie przypomina sobie tych dźwięków, które wykorzystywano w programach TVP? Niebawem jeszcze jedna perełka z dość ciekawą historią, ale tymczasem skupmy się na muzyce!

http://www.youtube.com/watch?v=udAaL1w6D5A
Tyle mnie obchodzi głupców gadanie, co odgłosy wiatrów z ich brzuchów... DEMETRIUSZ Smile Smile Smile<br /><br />Tel. 504 227 170
Odpowiedz
No to czekamy na następne smaczne kąski Wink

--
Piotr
Odpowiedz
Żartobliwe podejście Krzysztof Duda do parafrazowanego hitu Marka Bilińskiego, zaowocowało dość ciekawą historią, która rzuca światło na pewne tajemnicze mechanizmy rządzące mediami. Otóż w czasie, gdy w radio i telewizji brylowal i święcił triumfy słynny i legendarny już utwór "Ucieczka z tropiku", Krzysztof nagrał krótki pastisz, utrzymany w podobnym klimacie, który zatytułował po prostu "Jeszcze jedna ucieczka z tropiku". Zacytujmy słowa Autora:

"Po kilku dniach nadawania w radio i wielu pozytywnych recenzjach kawałek nagle zapadł się pod ziemię. Nie znam kulis tego faktu, ale być może wybrałem zły tytuł, jak na tamte czasy. Ale cóż, u nas go schowano, a u naszych południowych sąsiadów, w ówczesnej Czechosłowacji, wydano na vinylu (Various artists, OPUS 9119/1987 r.). Szukam tego krążka do mojego archiwum, może ktoś to ma? W każdym bądź razie wynikało z tego, że dwie "ucieczki" na rynku w naszym kraju to o jedną za dużo, no i ukręcili..."

Do annałów polskiej muzyki elektronicznej przeszedł zatem wspaniały singiel Marka Bilińskiego, choć wielka szkoda, że dopiero teraz z otchłani archiwum Krzysztofa wyłania się jego propozycja, której ktoś kiedyś nie pozwolił wypłynąć na szerokie wody Smile

http://www.youtube.com/watch?v=JT6yXwspiZk
Odpowiedz
"Marzenia z wiśniowego sadu", "Jeszcze jedna ucieczka z tropiku"...
Bardzo przyjemne utwory, miło się słucha i wspomina. Dzięki Krzysztofie za skomponowanie i udostępnienie, dzięki przemas za te kawałki!
Odpowiedz
Zrealizowany przez TVP Gdańsk w 1986 roku materiał filmowy o polskim oknie na świat, mieście i porcie Gdynia. Całość okraszona muzycznymi impresjami autorstwa Krzysztofa Dudy. Dla mieszkańców Gdyni i miłośników muzyki elektronicznej pozycja obowiązkowa!

http://www.youtube.com/watch?v=42GGHuult-0
Odpowiedz
Bardzo fajnie, merytorycznie bez zarzutu! Technicznie: materiał jest w formacie 4:3, a został przesłany w 16:9, w dodatku z dużymi zniekształceniami (przeplot?). Może można to poprawić? Smile
Odpowiedz
Prawdę mówiąc tak mi wypluł jakiś darmowy konwerter "vob to avi", trwało to pół dnia i nie  mam siły z tym walczyć ponownie. Materiał wejściowy nie był też zbyt dobrej jakości, to jakaś kolejna kopia z VHS, także trudno by wycisnąć z tego więcej niż widać. Liczy się wartość archiwalna Smile
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości