Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.

Login/Adres e-mail:

Hasło

Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

Statystyki
» Użytkownicy: 2,870
» Najnowszy użytkownik: kazuka
» Wątków na forum: 11,012
» Postów na forum: 93,324

Pełne statystyki

Ostatnie wątki
Zakup teleskopu
Forum: Sprzęt do obserwacji
Ostatni post: kazuka
Wczoraj, 09:42
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 873
Muzyczna oprawa SONDY
Forum: SONDA
Ostatni post: bobobobo
18.02.18, 14:31
» Odpowiedzi: 837
» Wyświetleń: 262,463
VI Międzynarodowy Konkurs...
Forum: Astrofotografia
Ostatni post: knotmani
18.02.18, 09:47
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 59
Iris dla początkujących -...
Forum: Szkoła astrofotografii
Ostatni post: krater
15.02.18, 09:38
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 6,820
Falcon Heavy
Forum: Astronautyka i badania kosmosu
Ostatni post: mosastro
11.02.18, 09:35
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 140

Duże lustra - porady
Napisane przez: crocodile - 21.04.03, 14:51 - Forum: Sprzęt do obserwacji - Odpowiedzi (19)

PiotrZ,Tur, Janusz i inni posiadacze 50-60cm luster.<br><br>Opiszcie, proszę, trochę techniki używania Newtonów z 50-60cm lustrami.  Oczywiście chodzi mi nie o obserwację ale o taki tam inne drobiazgi jak:<br><br>składowania - gdzie: garaż, dom, piwnica;<br>transport - jakim pojazdem;<br>ciężar - ilo osobowy jest ten sprzęt;<br>inne.<br><br>Myślę, że ponieważ zainteresowanie takimi haubicami rośnie, trzeba by było przybliżyć potencjalnym zainteresowanym wszystkie elementy z życia, tak aby za wczsu mogli się przygotować.  <br><br>Możliwości tych teleskopów strasznie kuszą, ale wymiar... Undecided

Wydrukuj tę wiadomość

Laptop do astrofoto z webcamem
Napisane przez: malek - 21.04.03, 12:57 - Forum: Astrofotografia - Odpowiedzi (19)

Moj komp z PII 266 ledwo zipie już w czasie uruchomiania go, a co dopiero w czasie łapania fotek. Przy 5fps gubi od 40 do 70% klatek... 8)<br><br>Dlatego pytam Was: jakiego laptopa mozecie mi polecić do astrofoto do 4000zł? Najlepiej nowego. Jakie musi spełniać warunki oprócz USB i szybkiego procka? I czy w ogóle jakies inne musi?<br><br>Prosze o pomoc i wskazanie jakichś konkretnych modeli lub zaufanych adresów w necie. Z góry dzięki!<br>Pozdrav<br>Małek

Wydrukuj tę wiadomość

okular Soligor Zoom a deepspace
Napisane przez: MateuszZ. - 21.04.03, 05:07 - Forum: Astro akcesoria, duże i małe - Odpowiedzi (10)

Słyszałem że okular Soligor Zoom nie bardzo nadaje się do deepspace. Raczej jest okularem do planet. Czy to prawda?<br><br>Jakią macie ogólnie opinie o nim?

Wydrukuj tę wiadomość

Jaki obiektyw do gwiazdozbiorów,meteorów?
Napisane przez: MateuszZ. - 21.04.03, 05:01 - Forum: Astrofotografia - Odpowiedzi (6)

Jaki obiektyw jest sprawdzony do fotografowania gwiazdozbiorów i meteorów?(konkretnie jaki model)<br><br>Słyszałem że szerokokątne strasznie zbierają zanieczyszczenie świetlne. To może jakiś obiektyw standardowy?

Wydrukuj tę wiadomość

Słońce i Jowisz 20.04.2003
Napisane przez: malek - 21.04.03, 04:24 - Forum: Astrofotografia - Odpowiedzi (42)

Ostatnie dni nie było pogody więc nadrabiam zaległości.

[Obrazek: slonce20042003.jpg]

[Obrazek: jowisz20042003.jpg]

Jak Wam się podoba ten Jowisz?
Dostępna jest też króciutka animacja (70kb) pod adresem: http://www.astronomia.net.pl/kubamalecki/jowisz/jowisz20042003ani.gif
Pozdrav
Małek

Wydrukuj tę wiadomość